Doniesienia policyjne, 28 września

Zatrzymany pijany z zakazem prowadzenia, rozbojarz, złodzieje i diler.

Zatrzymani za jazdę po pijanemu i złamanie sądowego zakazu

Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali kierowców, którzy prowadzili samochody na „podwójnym gazie” oraz bez uprawnień.

W nocy bytomska drogówka przy ul. Prusa zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wskazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 32- letni chorzowianin prowadził swoją Mazdę mając zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Chorzowie. Nad ranem stróże prawa zatrzymali mieszkańca Sosnowca. 33-latek jechał samochodem mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd w Tarnowskich Górach. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce drogówki przy ul. Dworskiej. 41-letni bytomianin miał w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu. Teraz mężczyznom za jazdę po pijanemu grozi utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. Natomiast za złamanie zakazu sądowego grozi im do 3 lat za kratami.

Okradli zabytkowy szyb "Krystyna"

Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 4 mężczyzn. Bytomianie kradli elementy metalowe pochodzące z zabytkowego szybu "Krystyna" w Szombierkach. Z

Policjanci Wydziału Prewencji z bytomskiej komendy patrolując nieoznakowanym radiowozem rejon Szombierek w rejonie zabytkowego szybu "Krystyna" zauważyli dostawczy samochód. Przy pojeździe było 4 mężczyzn, którzy ładowali do niego metalowe przedmioty. Jak się okazało były to kształtowniki pochodzące z zabytkowego szybu. Stróże prawa zatrzymali całą czwórkę mężczyzn w wieku od 27 do 40 lat. Po zważeniu zawartości samochodu okazało się, że złodzieje ukradli prawie 700 kg tych kształtowników. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Areszt za napad na kobietę w jej mieszkaniu

Bytomscy policjanci zatrzymali 20-latka. Mężczyzna początkiem września br. napadł w mieszkaniu przy ul. Stalmacha na 65-latkę. Jego łupem był sprzęt elektroniczny oraz złota obrączka.

Kryminalni z bytomskiej komendy poszukiwali sprawcy rozboju na kobiecie. Mężczyzna początkiem września tego roku włamał się do mieszkania przy ul. Stalmacha. W tym czasie była w nim 65-latka. Sprawca zastraszył ją i zabrał jej 2 telefony komórkowe, laptopa oraz złotą obrączkę. Zawiadomieni stróże prawa rozpoczęli poszukiwania rozbojarza. Kryminalni ustalili i zatrzymali 20-latka. Mężczyzna miał przy sobie jeden z telefonów, które ukradł 65-latce. Bytomianin usłyszał już zarzut. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Okradli sąsiada

Kryminalni z komisariatu przy ulicy Stolarzowickiej zatrzymali sprawców kradzieży mieszkaniowej. Podejrzani to nieletni w wieku 15 i 16 lat. Obaj odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Ddo komisariatu przy ulicy Stolarzowickiej zgłosił się mieszkaniec ulicy Młodzieżowej. Mężczyzna oświadczył, że podczas jego nieobecności ktoś ukradł mu z mieszkania dwa laptopy i dwa telefony komórkowe. Stróże prawa bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazali się nimi dwaj nieletni sąsiedzi pokrzywdzonego. 16-latek i jego 15-letni kolega przyznali się do kradzieży. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny. Mundurowi odzyskali skradziony łup.

Policjanci przejęli prawie 1500 działek dilerskich amfetaminy

Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, z której można przygotować prawie 1500 działek dilerskich. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

Bytomscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. 35-latek przechowywał narkotyki w mieszkaniu przy ulicy Katowickiej. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 1500 działek dilerskich amfetaminy. Bytomianin od dłuższego czasu pozostawał w zainteresowaniu stróżów prawa. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Blisko 2 kg narkotyków miał młody bytomianin

Blisko 2 kilogramy narkotyków na strychu w Bytomiu

Narkotyki w mieszkaniu w centrum Bytomia

Kilogram narkotyku w mieszkaniu w centrum Bytomia

Byt 39 321127

Kronika Policyjna: 30 grudnia [przegląd]

Bytomski5 policja trze

Pijemy i jeździmy

Bytomski5 autobus820 kzkgop

Kontroler biletów zaatakowany

Bytomski4 39 213403

Kolejny diler zatrzymany

Bytomski4 policja1

Policja zatrzymuje kolejnego handlarza narkotyków