Zaprezentuj pracę o Bytomiu

Towarzystwo Miłośników Bytomia po raz drugi zachęca do zaprezentowania prac dyplomowych poświęconych Bytomiowi. Do udziału w inicjatywie zaproszeni są absolwenci studiów magisterskich i licencjackich z lat 2011/12 i 2012/13.

Organizatorzy przedsięwzięcia chcą wyłonić prace, które poruszają istotne zagadnienia historyczne i społeczne związane z Bytomiem. Zachęcają więc, by studenci zaprezentowali swój punkt widzenia i podzielili się własną twórczością. W ubiegłym roku wyróżniono dwie prace – „Żydzi w Bytomiu od XVIII w. do 1945 r. Wzrost liczebny, miejsca religijnego kultu, ich udział w życiu społecznym” autorstwa Agnieszki Swobody oraz „Mieszkańcy osiedla socjalnego ul. Składowej w Bytomiu” Magdaleny Skwarczowskiej.

- Niejednokrotnie przekonywaliśmy się o tym, że nasze miasto wraz z wachlarzem zagadnień historycznych, socjologicznych czy kulturowych, jest doskonałym tematem prac naukowych – mówi wiceprezes Towarzystwa Miłośników Bytomia Hanna Firganek.

Organizatorzy nie określają ściśle formy pracy, ale każda musi dotykać problematyki Bytomia. Można je składać w siedzibie Towarzystwa Miłośników Bytomia (ul. Mariacka 5) do końca grudnia.

- Nie narzucamy autorom żadnych ram. Czekamy na prace naukowe, których tłem są współczesne i historyczne wydarzenia związane z naszym miastem, odnoszące się do polityki, edukacji, socjologii itd. – dodaje Hanna Firganek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Byt bieda gapinski gajos

Przedsiębiorcy z BIPH spotkali się na corocznym...

Byt 20210423 122705

Restauracja Big Kahuna z Bytomia skopiowała...

Byt polska flaga

Bytomianie nie chcą biało-czerwonej flagi?

Byt starszy pan

Bytomscy seniorzy mogą liczyć na pomoc w zakupach!

Bytomski5 tramwajdomiechowic google

Tramwaju do Miechowic nie będzie?

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli