Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą

„O Bytomiu – uczciwie i szczerze” - Projekt o tej nazwie realizują wspólnie: Mariusz Wołosz (Bytom Przyjazne Miasto) i Andrzej Kostek (Bytomski Klub Samorządowy). Prócz stowarzyszeń w inicjatywę aktywnie włączył się poseł Jacek Brzezinka. Cel: Bytom ma być miastem dla ludzi.

- Chcemy porozmawiać z mieszkańcami naszego miasta i zapytać ich czy wiążą z Bytomiem swoją przyszłość, co ich zdaniem powinno się zmienić, by w oczekiwany przez nich sposób poprawiły się warunki życia w naszym mieście – mówi Andrzej Kostek.

O co będą pytać bytomian? O porządek, działania władzy i wpływ mieszkańców na nią oraz o bezpieczeństwo. Inicjatorzy chcą rozmawiać z mieszkańcami, poznać ich oczekiwania. Wiedzą jednak, że sama rozmowa to za mało.

IMG 3582

Inicjatorzy projektu widzą statystyki, z których jasno wynika, że mieszkańcy Bytomia wyjeżdżają w ostatnich latach szczególnie intensywnie. Zgodnie z nimi w ciągu ostatnich 4 lat liczba mieszkańców malała każdego dnia o 8 osób. Miasto się wyludnia, bo bytomianie widzą większą szansę na realizację swoich aspiracji gdzieś indziej. Organizatorzy projektu chcą zapytać mieszkańców o to, co można w Bytomiu zmienić. Robią to za pośrednictwem ankiety, do wypełnienia której będą zachęcać na ulicach.

- Wiemy, że możliwość wyrażanie swoich potrzeb to dziś zdecydowanie za mało. Coraz więcej osób oczekuje realnego wpływu na to jak są one zaspakajane – potwierdził poseł Jacek Brzezinka. Projekt „O Bytomiu – uczciwie i szczerze” zostanie podsumowany na konferencji, która odbędzie się na początku października.

Ankietę można wypełnić także drogą elektroniczną, na stronach: www.jacekbrzezinka.pl, www.bytomprzyjaznemiasto.pl, www.bks.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon