Gigatransakcja przy autostradzie

To największa transakcja na rynku nieruchomości w naszym mieście w ciągu ostatnich lat. Mostostal Zabrze znalazł kupca na ogromne tereny położone przy bytomskim węźle autostrady A1.

W czwartek Mostostal Zabrze zawarł przedwstępne umowy ze spółkami Grupy Pinnacle na sprzedaż nieruchomości położonych w Katowicach, Sosnowcu i Bytomiu. Tutejsze tereny będące przedmiotem transakcji są ponad dwukrotnie większe, niż w pozostałych dwóch miastach. Mowa o obszarze położonym naprzeciw centrum handlowego M1, przy rondzie łączącym ul. Strzelców Bytomskich (DK 11) z autostradą A1. Jego powierzchnia wynosi aż 25 hektarów. Łączna wartość transakcji wynosi 61 mln zł zł. Bez wątpienia to największe wydarzenie na bytomskim rynku nieruchomości od lat.

Sprzedaż nieruchomości Grupie Pinnacle jest uzależniona od uzyskania decyzji administracyjnych w zakresie planowanych inwestycji oraz uzyskaniu wymaganych warunków dostawy mediów. Jest to więc pole do popisu dla miejskich urzędników, gdyż ich opieszałość może doprowadzić do niepowodzenia transakcji.

Jak podaje wnp.pl, na nieruchomościach nabytych od Mostostalu Zabrze firma Pinacle Poland zamierza wybudować magazyny, salony, biurowce oraz parki handlowe. - Współpracę z Pinnacle podjęliśmy po przeprowadzeniu długotrwałego procesu poszukiwania wiarygodnego i rzetelnego partnera. Firma Pinnacle daje gwarancję profesjonalnego przeprowadzenia całego procesu sprzedaży nieruchomości ze względu na dotychczasowe doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu transakcji - podał Mostostal serwisowi wnp.pl.

W bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianych terenów znajdują się miejskie działki włączone niedawno do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kosztem 10,5 mln zł firma SKANSKA ma uzbroić je do przyszłego roku w sieci elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, sanitarną i teletechniczną, a także wybudować drogi i zainstalować oświetlenie. Inwestycję w 85% finansuje Unia Europejska.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon