Hokej: kolejne trzy porażki

Z trzema punktami na koncie Polonia Bytom zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. Na razie nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu.

Obserwując początek sezonu w wykonaniu bytomskich hokeistów naprawdę trudno ocenić, na co będzie stać ten zespół. Gdyby wyciągać wnioski już teraz, to nikt nie mógłby mieć pretensji, że Polonię określa się chłopcem do bicia.

Nikt nie wymaga, aby niebiesko-czerwoni ogrywali czołówkę ligi, bo tamtejsze zespoły są póki co poza zasięgiem. Fani mieli jednak prawo wymagać zwycięstwa nad Naprzodem Janów przed tygodniem. Niestety, skończyło się rozczarowaniem, bo klub z Katowic wygrał 3:0.

Trzy dni później bytomscy hokeiści przełknęli kolejną gorzką pigułkę. Tym razem lekcję hokeja zafundował im pierwszy w tabeli Ciarko PBS Bank Sanok. Mistrz Polski na własnym lodowisku zwyciężył aż 10:1, a bramkę na pocieszenie zdobył Artur Wieczorek.

Wiele wskazywało na to, że we wtorek będziemy świadkami kolejnego pogromu. Nasi hokeiści jechali bowiem do Tych, a tamtejszy GKS od początku sezonu jest w świetnej formie. Skończyło się zgodnie z oczekiwaniami, czyli porażką, ale pojawiło się światełko w tunelu przed kolejnymi meczami.

Polonia dzielnie walczyła i nastraszyła trochę faworyta. Tyszanie wygrali "tylko" 6:3, a do ich bramki trafiali Sebastian Kłaczyński, Marcin Słodczyk oraz Radek Meidl. Oby to był dobry prognostyk przed piątkowym meczem z GKS-em Jastrzębie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liga Biegowa Park Kachla

II Śląska Liga Biegowa ponownie w Bytomiu [ZDJĘCIA]

Lodowisko bytom hokej

Bytom odlicza dni do mistrzostw świata

Pacut

Zrobiła to! Bytomska judoczka medalistką mistrzostw świata

Tobias flyckt 5y N Jx9 NO3 Yc unsplash

Perfekcyjny start bytomskich drużyn w A-klasie

285581520 457037466229500 7047745085159718250 n

Będzie drugi awans? Czarni są dwa mecze od okręgówki

Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

Banknotes g668094f5b 1920

Miasto przyznało dotacje klubom sportowym. Kto i ile dostał?