Mężczyźni z węgla w Agorze Bytom

Ci mężczyźni na co dzień budują Śląsk i są ludźmi sukcesu. Teraz możemy ich oglądać na fotografiach w Agorze Bytom. Galeria na Poziomie gości wyjątkową wystawę. Zobacz na własne oczy różne twarze dumy Śląska.

Gest, dźwięk, obraz, czy słowo. Jest wiele sposobów, aby wyrażać swoją pasję i zarażać nią innych. To właśnie robią ”Mężczyźni z węgla”, czyli bohaterowie charytatywnego kalendarza, którego pomysłodawcą jest Projekt Metropolitanin. Teraz dzięki współpracy z galerią Agora Bytom możemy zobaczyć twarze projektu z bliska. – Projekt Metropolitanin to inicjatywa, której celem jest podjęcie walki ze stereotypem Ślązaków, wciąż jeszcze widzianych w innych regionach, ale również i na samym Śląsku, wyłącznie przez pryzmat kopalni, hut i ciężkiego przemysłu. Ma pokazać Śląsk, który ludźmi sukcesu stoi– tak o genezie projektu opowiada jego inicjatorka Anna Kowalczyk.

Hokeiści Polonii Bytom, Śląska Grupa Bluesowa, Michał Seget czy Damian Jonak. To tylko cztery z dwunastu odsłon ”Mężczyzn z węgla”, którzy zjednoczyli sie, by pomóc w rehabilitacji chorego Adriana Stramowskiego. – Nasz kalendarz został bardzo ciepło przyjęty, dlatego też zdecydowaliśmy się na kontynuację na rok 2015. Obecnie trwają prace nad nowym kalendarzem, a w międzyczasie zapraszamy wszystkich do zapoznania się w pierwszą, przełomową edycją w Agorze Bytom – opowiada Anna Kowalczyk.

Wystawę w Galerii na Poziomie możemy oglądać do 4. listopada. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 Bytom jakiego nie znacie wystawa

Bytom jakiego nie znacie

Bytomski4 Agora Bytom wystawa

Wystawa w Galerii na Poziomie

Byt przerwa na bytom

80 darmowych wejściówek... codziennie!

"Arcydzieła ceramiki polskiej..." w Muzeum...

Chwytając czas, który przemija

Bytomski5 wystawa 1

Dziecięce historie w Galerii na Poziomie

Bytomski4 rodzinski

Rodziński w bytomskim muzeum