Verdi na weekend

Najbliższy weekend w Operze Śląskiej upłynie pod znakiem twórczości Giuseppe Verdiego. Bytomianie będą mogli przybliżyć sobie dzieła artysty – w sobotę zobaczymy „Aidę”, a w niedzielę „Nabucco”.

W sobotę, 25 października o 18.00 rozegrana zostanie „Aida” w choreografii Henryka Konwińskiego. Opera ta uznawana jest za jedną z najbardziej widowiskowych. Powstała w późnych latach twórczości Verdiego, a stworzono ją dla uświetnienia otwarcia Kanału Sueskiego. W światowych repertuarach oglądać ją można od ponad 140 lat. W bytomskiej Operze „Aida” wystawiana jest od 1947 roku i do dziś cieszy się ona na tyle dużym zainteresowaniem widzów, że jest jedną z najczęściej granych sztuk.

W niedzielę o godzinie 18.00 zobaczymy z kolei „Nabucco”. To, dla odmiany, dzieło z młodości artysty, a jego akcja inspirowana jest biblijnymi przekazami o dziejach narodu żydowskiego. Miłośnicy tej opery doceniają w niej przede wszystkim rozgrywane z rozmachem sceny zbiorowe. W Polsce „Nabucco” możemy oglądać od 1983 r., kiedy to po raz pierwszy wystawiła ją właśnie Opera Śląska. Od tego momentu sztuka była grana przez dwadzieścia trzy lata bez przerwy. Bilety na „Aidę” można zakupić w cenach od 40 do 60 zł, koszt biletu na „Nabucco” to 35 zł-55 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Noc Teatrów w Bytomiu

Bytomski4 betiq

Dwa muzyczne żywioły! Dwie legendy! Dwie ikony...

Bytomski4 plakat TOSCA Sala Kongresowa

Jedna z najpopularniejszych opera świata!...

Bytomski4 MFL 975px 3451

W weekend na scenie Opery: MY FAIR LADY

Bytomski4 85219

2 Złote Maski! Spektakl Roku 2011!

Bytomski5 DSC 4532d Opera Slaska Madama Butterfly fot Tomasz Zakrzewski

W kwietniu PUCCINI

Bytomski4 verdiwagnertrawiata

Dwa wieczory z Operą Śląską