Derby Bytomia

W sobotę odbędzie długo wyczekiwany hit, czyli derby Bytomia Polonia - Szombierki. Obie drużyny w miniony weekend potwierdziły dobrą formę – jak będzie tym razem?

Sobotnie spotkanie odbędzie się w Bytomiu na stadionie przy ulicy Modrzewskiego 3 – tj. boisko Szombierek Bytom. Niestety będzie problem z wejściem na stadion. Tylko 199 osób będzie mogło pooglądać mecz z trybun. Jak podaje portal katowickisport.pl - Tak drastyczne ograniczenie frekwencji to decyzja policji, która III-ligowe derby Bytomia zakwalifikowała jako imprezę niemasową o podwyższonym ryzyku, obawiając się ewentualnych zajść, jakie mogłyby stać się udziałem zwaśnionych grup kibicowskich.

Na pojedynek bytomskich klubów zapraszamy przed ekrany komputerów. Dzięki portalowi www.slaskie.tv całe spotkanie będzie można obejrzeć na żywo. Wystarczy wejść na na stronę http://slaskie.tv/na-zywo

Kibice zapowiedzieli, że i tak pojawią się w okolicach stadionu. Prezydent Damian Bartyla ma przystać na ich wniosek o odbycie zgromadzenia publicznego, co powinno ułatwić policji zabezpieczenie zawodów – podaje portal katowickisport.pl. Obawy jednak są duże - jako klub wierzymy w ich rozsądek i to, że zachowają się odpowiednio, tworząc niezapomnianą atmosferę, mimo że dopingować będą jedynie zza płotu - mówi rzecznik Polonii, Tomasz Stefankiewicz. Na stronie internetowej Szombierek Bytom również znajduje się zapowiedz, że kibice „zielonych” przyjdą pod stadion - Pod stadionem pojawi się zorganizowana grupa gości, która z parkingu będzie dopingować swoich zawodników – piszą „zieloni”.

Bilans dotychczasowym pojedynków Polonii Bytom z Szombierkami jest nieznacznie korzystniejszy dla klubu z Olimpijskiej. Polonia z Szombierkami do tej pory grała 44 ligowych pojedynków. 17 spotkań zakończyły się zwycięstwem Polonii, 15 meczów wygrały Szombierki, a 12 pojedynków kończyło się podziałem punktów

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

III liga: Szombierki wciąż bez zwycięstwa, a...

Sprintem przez boiska: II liga ucieka Polonii

Sprintem przez boiska: trzecioligowcy...

Sprintem przez boiska: Polonia już liderem!

Kolejny awans Polonii. Szombierki na remis w lidze

Niebiesko-czerwoni i zieloni przegrali

Bytomski2 pilka

Przegrana i zwycięstwo