Drogówka nie bierze

W minioną sobotę policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali 67-latka, który wręczył im łapówkę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym.

W minioną sobotę funkcjonariusze z bytomskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Ford Focus. Kierujący tym pojazdem na ulicy Powstańców Śląskich nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Za popełnione wykroczenie mundurowi zaproponowali mężczyźnie mandat karny w wysokości 350 złotych oraz 10 punktów karnych.

W zamian za uniknięcie mandatu karnego w kwocie 350 zł i 10 punktów karnych dał mundurowym 100 zł. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Podczas kontroli bytomianin wręczył funkcjonariuszom gotówkę w kwocie 100 złotych twierdząc, że "to powinno załatwić sprawę". Stróże prawa zatrzymali 67-latka. Mężczyzna odpowiedział przed bytomskim prokuratorem, który zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 policja6d

8 lat więzienia za łapówkę w kwocie 50zł

Samochody policyjne

Policja bytomska ma dwa nowe nieoznakowane radiowozy

Koparko ladowarka

Skradziono koparkę. Bytomscy policjanci znaleźli ją w 7 dni

Mandat dla pijanego rowerzysty

2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty w Bytomiu

Zabójstwo przy Grottgera

Bytomski4 39 213307

Chciał pomóc i został pobity

Bytomski4 1214193113

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych