Brzezinka: wyciągnęliśmy wnioski z referendum

Poseł i kandydat PO na prezydenta Bytomia, Jacek Brzezinka, przyznał że on i jego partia wyciągnęli wnioski z referendum, w którym Platforma utraciła władzę w mieście. Zobaczcie wywiad video.

Brzezinka jest jednym z najgroźniejszych konkurentów Damiana Bartyli. Jego partia wciąż utrzymuje wysokie poparcie w całym kraju, sporadycznie spadając w sondażach na drugie miejsce. Pomimo porażki w referendum poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest w Bytomiu dość wysokie - w przedterminowych wyborach w 2012 roku Halina Bieda przeszła do drugiej tury, natomiast Brzezinka w niedawnych prawyborach Życia Bytomskiego uzyskał drugą najwyższą lokatę. Zanosi się więc na to, że największy bój w tegorocznych wyborach stoczy się właśnie między Brzezinką a urzędującym prezydentem.

- Wystarczy popatrzeć na Jacka Brzezinkę i porównać do odwołanego prezydenta. Myślę, że różnica jest znacząca - powiedział poseł przed naszą kamerą. Prócz referendum Barbara Taras dopytywała kandydata PO o określenie najpoważniejszych problemów miasta, podsumowanie działań obecnych władz, pomysł na zmianę miasta i sposób przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu z Jackiem Brzezinką, z którego dowiecie się więcej o kandydacie PO.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ilu bytomian pójdzie na wybory?

Piotr Koj rezygnuje, nie będzie ubiegał się o...

Brzezinka pisze list do Bartyli

Dokąd jedzie pociąg?

Brzezinka potwierdził start w wyborach

Wójcik: nie sądziłem, że jeszcze wystartuję...

Kto kandyduje na prezydenta? Pospekulujmy