Judo: Pacut brązową medalistką MŚ

Od dłuższego czasu widać, że Czarnym Bytom trafił się wielkim talent, jakim jest Beata Pacut. Judoczka właśnie potwierdziła swój wielki potencjał.

W amerykańskim Fort Lauderdale odbyły się mistrzostwa świata juniorek w judo. W kategorii wagowej -78 kg startowała Beata Pacut, która reprezentowała Czarnych Bytom. Świetnie zaczęła, bo pokonała Takayamę Rika, która jest mistrzynią Azji.

Niestety, przeszkodzą nie do przejścia była Mzougui Sarra. Co ciekawe, potem okazało się, że to właśnie Tunezyjka została mistrzynią świata. Pacut z kolei trafiła do repasaży, gdzie rozstrzygała się walka o brązowy medal.

Reprezentantka Czarnych najpierw rozprawiła się z Julie Pierret, a następnie pokonała Annę Wagner. To z kolei sprawiło, że została brązową medalistką mistrzostw świata juniorek. Jak się później okazało, w drodze po ten sukces natrafiła na pewne problemy zdrowotne.

Jestem tak bardzo szczęśliwa, bo dzisiejsza dyspozycja nie była stuprocentowa. Z zatruciem pokarmowym bardzo źle się walczy, co było widać w drugiej walce, ale medal jeszcze bardziej cieszy - pisze judoczka na Facebooku.

Obecny sezon jest bardzo dobry w wykonaniu zawodniczki z Bytomia. Między innymi wygrała Puchar Europy juniorów, raz była trzecia, a do tego zdobyła srebro podczas mistrzostw Europy juniorek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt beata pacut bytom

Beata Pacut nie przerwała passy dnia bez medalu...

Byt podolak pacut

Judo: nie ma mocnych na bytomskie dziewczyny

Co za forma! Złoto i brąz bytomskiej judoczki

Byt p18bbo6hm61mm31puc1nv1r3b1hk33

Wybitny judoka honorowym obywatelem

MŚ w judo: Zagrodnik skrzywdzony, świetna...

Zagrodnik rozpoczął walkę o igrzyska olimpijskie

Bytomski5 3p18jltif7s15sb1vunoo6rd1psa7

Sukces Czarnych Bytom