Park technologiczny wyrośnie naprzeciw M1

Prezydent podpisał list intencyjny z firmą Pinnacle Poland, która zamierza zainwestować na terenach poprzemysłowych naprzeciw centrum handlowego M1.

Na początku miesiąca informowaliśmy o zawarciu przez Mostostal Zabrze przedwstępnej umowy na sprzedaż Grupie Pinnacle pakietu gruntów o wartości 61 mln zł. Największy z nich to 25-hektarowa nieruchomość przy węźle autostrady A1 w Bytomiu. Inwestor zakupi je pod warunkiem szybkiego uzyskania decyzji administracyjnych w zakresie planowanych projektów, które grupa chce zrealizować w nieodległej przyszłości.

Bytomskie tereny najpewniej zostaną pomyślnie sprzedane, gdyż prezydent Damian Bartyla w zeszłym tygodniu podpisał z szefostwem firmy Pinnacle list intencyjny o współpracy. Miasto zobowiązało się w nim do zapewnienia dogodnych warunków do inwestycji na nieruchomości będącej przedmiotem transakcji.

Pinnacle Poland zamierza zrealizować w Bytomiu kilka projektów. Na pustym terenie naprzeciw Centrum Handlowego M1 wyrośnie park technologiczny, centrum logistyczne i nieduży park handlowy. - Spędziliśmy dużo czasu na poszukiwaniu atrakcyjnych lokalizacji do zainwestowania na Śląsku. Jesteśmy szczęśliwi, że w końcu udało nam się znaleźć właściwe miejsce - powiedział Rory Mepham z firmy Pinnacle. - Nasze projekty będą przygotowywane w ten sposób, aby przyciągnąć do miasta kolejnych inwestorów - dodał.

Grupa Pinnacle prowadzi interesy w kilku państwach europejskich, w tym Czechach i Polsce. Jest developerem powierzchni magazynowych i usługowych. W naszym kraju jest obecna od 2008 roku. Firma zrealizowała projekty m.in. w Poznaniu i Warszawie. Dzięki umowie z Mostostalem Zabrze wzmocni swoją pozycję w naszym kraju poprzez szereg inwestycji w województwie śląskim.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon