Karate: złoto i brąz na mistrzostwach świata

Bytomscy zawodnicy coraz lepiej poczynają sobie w sportach walki. Teraz na chwilę sławy zapracowali sobie nasi karatecy.

Przed tygodniem świetnie zaprezentowała się Beata Pacut w mistrzostwach świata juniorek w judo. Zawodniczka Czarnych Bytom zdobyła brązowy medal, a teraz w jej ślady poszli nasi karatecy, którzy zdobyli dwa medale na prestiżowej imprezie.

W szwajcarskiej Genewie odbyły się XVII mistrzostwa świata w karate tradycyjnym. Na medal spisali się zawodnicy MUKS Ippon Bytom. Michał Kłosek został mistrzem świata w kata w rywalizacji kadetów (14-15 lat). Niewiele gorzej spisał się jego starszy klubowy kolega.

Michał Sowa również rywalizował w kata, ale w kategorii młodzieżowców (18-20 lat). Jemu udało się stanąć na najniższym stopniu podium.