DEBATA KANDYDATÓW NA PREZYDENTA BYTOMIA

Kampania wyborcza wchodzi na ostatnią prostą. W środę odbędzie się debata z udziałem kandydatów na prezydenta.

Wybory już za tydzień. Atmosfera robi się coraz bardziej napięta. Na mieście widać coraz mniej płotów, które znikają pod reklamami, a gazety puchną od ogłoszeń. Zewsząd patrzą na nas zatroskane oczy kandydatów na radnych i prezydenta. Jeszcze trochę i ostatecznie rozstrzygnie się jacy ludzie będą rządzić miastem przez następne cztery lata.

W ostatnim tygodniu najwięcej wyborców określa swoje preferencje polityczne. To właśnie ten moment, gdy trzeba zapoznać się z programami i zadecydować kogo poprzeć. Od tego, kogo wybierzemy będzie zależeć czy i jak zostanie spożytkowane ponad 400 mln zł unijnych funduszy pomocowych na rewitalizację Bytomia, czy w końcu uda się obniżyć stopę bezrobocia do poziomu sąsiednich miast, czy uda się powstrzymać niż demograficzny, czy będą powstawać nowe mieszkania itd.

Aby wybrać mądrze, najlepiej poznać wizje kandydatów starających się o najwyższy urząd w mieście. Taką możliwość dają przedwyborcze debaty. Jedyna w tym roku konfrontacja liderów bytomskich ugrupowań odbędzie się zaraz po długim weekendzie, w środę o godzinie 18:00 w Centrum im. Gerwazego Gorczyckiego przy parafii św. Jacka. Spotkanie organizuje Inicjatywa stowarzyszeń Miasto Dla Mieszkańców przy wsparciu Bytomski.pl i Fundacji im. Stefana Batorego realizującej projekt Masz Głos Masz Wybór.

Debata będzie prowadzona przez neutralnego moderatora z Fundacji Batorego. Kandydatom zostaną zadane pytania o wizję zmiany sytuacji gospodarczej miasta, wykorzystanie środków unijnych w ramach projektu Obszarów Strategicznej Interwencji oraz współpracę z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. Każdy z nich będzie mieć limitowany czas na odpowiedź. Następnie odbędzie się moderowana debata między politykami, a spotkanie zakończą pytania publiczności.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (ok. 110) debatę będzie można obserwować przez internet. Kilka dni po niej opublikujemy relację, z której nieobecni będą mogli dowiedzieć się jakie tezy wygłaszały osoby ubiegające się o prezydencki fotel.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon