Kronika Policyjna: 7 listopada

O złodziejach oszustach i dilerach. Jak co tydzień prezentujemy kronikę policyjną najciekawszych komunikatów policyjnych ostatnich dni.

Zatrzymani podczas kradzieży dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Policjanci z Bytomia zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn w wieku od 27 do 39 lat. Bytomianie ukradli elementy z koparko-ładowarki przy ulicy Pszczyńskiej.

Oficer dyżurny komisariatu przy ulicy Rostka został powiadomiony, że jacyś mężczyźni kręcą się przy koparko-ładowarce na ulicy Pszczyńskiej i nie wyglądają na budowlańców. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał na gorącym uczynku kradzieży 3 mieszkańców Bytomia. Mężczyźni w wieku od 27 do 39 lat ukradli metalowe elementy maszyny budowlanej wartości prawie 9 tys. złotych. Stróże prawa część łupu odzyskali. Złodzieje noc spędzili w policyjnym areszcie. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Policja poszukuje złodziejki

Bytomscy stróże prawa poszukują złodziejki, która podając się za pracownika gazowni ukradła pieniądze 64-latce.

Z ustaleń wynika, że w ubiegłym tygodniu około 12.00 do mieszkania 64-latki przy ulicy Brzezińskiej przyszła kobieta. Przedstawiła się jako pracownica gazowni i poinformowała, że w jej mieszkaniu jest nieszczelność instalacji gazowej i że jutro przyjdzie do niej ekipa aby to naprawić. Jednak najpierw musi sporządzić protokół. 64-latka zgodziła się i wpuściła kobietę do mieszkania. Obie panie rozmawiały ze sobą dłuższy czas po czym pracownica gazowni wyszła. Następnie po jej wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że nie ma jej pieniędzy które miała w torebce. Śledczy ustalili szczątkowy rysopis złodziejki. Wiek około 25 lat, włosy blond spięte w kok. Kobiecie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Pobił ochroniarza aby ukraść kosmetyki za 85 zł

Stróże prawa z komisariatu w Szombierkach zatrzymali 21-latka. Mężczyzna kilka godzin wcześniej ukradł kosmetyki w sklepie przy ulicy Pomorskiej i pobił pracownika ochrony.

Stróże prawa z komisariatu w Szombierkach zostali wczoraj wezwani do sklepu przy ulicy Pomorskiej. Z relacji świadków wynikało, że po godzinie 14.00 młody mężczyzna ukradł kosmetyki, które wyniósł schowane w kurtce. Zachowanie jego widzieli pracownicy ochrony na monitoringu. Gdy mężczyzna przeszedł za kasy nie płacąc za towar to pracownicy sklepu chcieli go ująć. Między złodziejem a pracownikiem ochrony doszło do szarpaniny w wyniku, której 52-latek doznał obrażeń. Natomiast rabuś uciekł z kosmetykami wartymi niespełna 85 złotych. Stróże prawa zapoznali się z nagraniem z monitoringu sklepu. Śledczy ustalili rysopis przestępcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku godzinach w ręce policjantów wpadł 21-latek. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Bytomianin usłyszał zarzut. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Wyszła z zakupami nie płacąc za nie

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali 26-latkę. Kobieta została ujęta przez ochronę bytomskiego marketu.

We wtorek wieczorem stróże prawa z komisariatu przy ul. Rostka zostali wezwani do centrum handlowego. Policjanci na miejscu zatrzymali 26-latkę. Kobietę mundurowym przekazała ochrona sklepu. Z ustaleń wynika, że mieszkanka Bytomia ukradła ze sklepu różnego rodzaju artykuły na kwotę prawie 500 złotych. Przestępstwo to zaobserwowali pracownicy ochrony sklepu, którzy ujęli ją gdy wyszła poza sklep. 26-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. Podejrzana usłyszała już zarzut. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

Mając 2,5 promila alkoholu kierował autem bez prawa jazdy

Dzielnicowi z komisariatu w Stroszku zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Kierowca audi miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Bytomianin prowadził samochód pomimo, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek wieczorem oficer dyżurny komisariatu w Stroszku został powiadomiony telefonicznie przez anonimową osobę, że ulicami osiedla prawdopodobnie porusza się pijany kierowca w audi. Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Łokietka zauważyli podejrzany samochód. Stróże prawa zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że kierujący 32-letni bytomianin jest pijany i nie posiada prawa jazdy. Po przewiezieniu do komisariatu mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Badanie alkomatem wskazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Bytomianin odpowie teraz przed sądem za złamanie zakazu prowadzenia samochodu oraz jazdę po pijanemu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przejęli narkotyki warte prawie 400 tys. złotych

Policjanci z Bytomia przejęli prawie 60 tysięcy działek dilerskich narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 400 tysięcy złotych. Zatrzymany 26-letni diler przetrzymywał zakazany towar w swoim mieszkaniu w centrum miasta.

W ubiegły piątek po południu kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 26-letniego dilera. W jego mieszkaniu w centrum miasta stróże prawa przejęli ponad 53 tysiące „działek” amfetaminy, prawie 5 tysięcy porcji marihuany oraz 25 sadzonek konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to około 400 tysięcy złotych. Ponadto w jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli wagi elektroniczne i kilka tysięcy złotych w gotówce. Bytomianin noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Papierosy bez znaków akcyzy, Bytom

Miał 14 tys. nielegalnych papierosów w warsztacie w Bytomiu

Byt dilmarzec

Powpadali dilerzy narkotyków

Amatorzy cudzej własności zatrzymani

Bytomski5 39 231805

Cała furgonetka nielegalnego tytoniu i alkoholu

Bytomski5 39 226044

Poszukiwany przestępca ugodził nożem swojego...

Nie tylko kierowcy piją. Pijany pieszy wtargnął...

Bytomski4 policja1

Policja przechwytuje lewy tytoń