15-latek ugodzony nożem

Bytomscy stróże prawa zatrzymali 16-latka, który ugodził nożem o rok młodszego chłopca.

We wtorek wieczorem pogotowie ratunkowe powiadomiło oficera dyżurnego bytomskiej komendy o nastolatku z raną, prawdopodobnie po nożu. Natychmiast w pobliże dworca kolejowego zostały wysłane policyjne patrole. Ustalono, że ranny, to 15-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w okolicach dworca kolejowego doszło do spotkania grupy młodzieży z Bytomia i Piekar Śląskich w wieku od 15 do 17 lat. Wśród nich byli zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

Ranny 15-latek został umieszczony w szpitalu, gdzie przeszedł operację. Napastnik, decyzją sądu, trafi do schroniska dla nieletnich

Już następnego dnia wspólne działania policjantów zajmujących się przestępczością nieletnich oraz kryminalnych z komendy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 16-latka. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie nieletniemu zarzutu. Stróże prawa odnaleźli nóż, którym 15-latek został ugodzony. Policjanci ustalają i przesłuchują świadków tego zdarzenia. Decyzją sądu 16-latek trafi teraz do schroniska dla nieletnich.

Ranny nastolatek pozostaje w szpitalu, a jego stan lekarze określają jako stabilny. Śledczy ustalają powody bójki nieletnich, nie wykluczając kolejnych zarzutów do uczestników tego zdarzenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt pozar korfantego

Płonął samochód w centrum Bytomia

Byt gaz sojcze

Stare rury przyczyną wybuchu gazu

Byt kmpbytom szyld

Poszedł do kina, wylądował na komisariacie....

Byt 39 427575

Kronika Policyjna: 19 czerwca [przegląd]

Byt stadion ruch radzionkow

Kibole Polonii pobili kapitana Cidrów?

Byt piesek studzienka

Pracownicy Tramwajów Śląskich uratowali psa