Kronika Policyjna: [przegląd] 24 listopada

Okradł klientki salonu fryzjerskiego

Bytomscy stróże prawa zatrzymali 16-latka. Mężczyzna ukradł 2 torebki z salonu fryzjerskiego w centrum miasta.

W ubiegły czwartek przed płudniem oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o kradzieży, która miała miejsce w salonie fryzjerskim w centrum miasta. Na miejscy pojechali stróże prawa z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego. Z relacji świadków wynikało, że młody mężczyzna wszedł do salonu i ukradł 2 torebki damskie, które znajdowały się na stoliku. Policjanci ustalili rysopis złodzieja i rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilkunastu minutach w bramie jednej z ulic zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Przy nim stróże prawa znaleźli skradzione torebki z zawartością dokumentów, pieniędzy oraz telefonu komórkowego należące do pokrzywdzonych kobiet. Młody bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed sędzią rodzinnym.

Policjanci zatrzymali agresywnego klienta taksówki

Stróże prawa z komisariatu w Stroszku zatrzymali 24-latka. Mężczyzna zamówił taksówkę a gdy nie został do niej wpuszczony to zniszczył karoserię auta.

W ubiegłą niedzielę około południa stróże prawa z komisariatu w Stroszku zatrzymali pijanego 24-latka. Mężczyzna był agresywny i policjanci odwieźli go na izbę wytrzeźwień. Z relacji śledczych wynika, że bytomianin zamówił taksówkę i chciał jechać nią do centrum miasta. Po klienta przyjechał 50-letni taksówkarz. Jak zobaczył klienta to stwierdził, że jest on tak mocno pijany i miał brudne ubranie, że odmówił 24-latkowi kursu. Bytomianin ze złości zerwał z dachu oświetlenie taksówki oraz kopał w drzwi auta uszkadzając jego karoserię. Teraz śledczy ustalają straty jakie wyrządził agresywny klient. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Wpadł diler narkotyków i jego klient

Policjanci z komisariatu w Miechowicach zatrzymali 31-letniego dilera narkotyków oraz jego klienta. 30-letni bytomianin kupił ponad 10 działek dilerskich amfetaminy.

Stróże prawa z komisariatu w Miechowicach zatrzymali 31-letniego handlarza narkotyków oraz jego klienta. 30-letni mieszkaniec Bytomia kupił ponad 10 działek dilerskich amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 40 złotych. Do transakcji doszło na terenie Miechowic. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Oboje usłyszeli już zarzuty. Teraz kupującemu narkotyki grozi do 3, natomiast dilerowi do 10 lat więzienia.

Zatrzymani za pobicie 29-latki na imprezie

Policjanci z Bytomia zatrzymali 3 osoby w wieku od 18 do 49 lat. Dwie bytomianki oraz ich kolega podczas imprezy pobili 29-latkę.

Mundurowi z komisariatu w Szombierkach zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ul. Krupińskiego. Na klatce schodowej stróże prawa zastali pokrzywdzoną 29-latkę. Policjanci ustalili, że kobieta w jednym z mieszkań była na imprezie, podczas której została pobita. Bytomianka została odwieziona do szpitala, natomiast stróże prawa zatrzymali dwie kobiety w wieku 18 i 42 lat oraz ich 49-letniego kolegę. Od wszystkich kobiet policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało u nich od 0,5 do 2,0 promili alkoholu w organizmie. Z relacji śledczych z komisariatu w Szombierkach wynika, że podczas imprezy zakrapianej alkoholem doszło między pokrzywdzoną, a dwoma kobietami i mężczyzną do sprzeczki. W jej rezultacie 29-latka została pobita. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje prokurator. Grozi im do 3 lat więzienia.

Areszt za napad na 45-latka

Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na 45-latka. 33-latek i jego młodszy kolega pobili i okradli bytomianina niespełna miesiąc temu.

Początkiem tego miesiąca przy ul. Chorzowskiej dwóch mężczyzn pobiło i okradło 45-latka. Bytomianin został napadnięty podczas drogi do domu a bandyci zabrali mu dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Sprawą zajęli się kryminalni z bytomskiej komendy z grupy zwalczającej przestępczość rozbójniczą. Prowadząc działania operacyjne stróże prawa ustalili i zatrzymali 33-latka i jego młodszego kolegę. Policjanci odzyskali zrabowany telefon komórkowy. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu starszy z nich został tymczasowo aresztowany. Natomiast 27-latka prokurator objął policyjnym dozorem. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Potrącenie pieszej 29-latki

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszej 29-latki. Kobietę potrącił samochód osobowy kierowany przez 75-latka.

W w ubiegły poniedziałek po godzinie 17.00 na ulicy Matejki w rejonie skrzyżowania z ulicą Krakowską doszło do wypadku drogowego. 75-letni bytomianin kierujący oplem potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów 29-letni katowiczanka prawdopodobnie przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Po udzielonej pomocy medycznej kobieta wróciła do domu. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

Najpierw pomogła 82-latce a później ją okradła

Bytomscy stróże prawa poszukują pary złodziei, którzy okradli z pieniędzy 82-latkę.

Z ustaleń wynika, że w ubiegły poniedziałek około południa na rogu ulic Chrobrego i Żeromskiego do 82-latki podeszła kobieta i chciała pomóc jej w niesieniu zakupów. Seniorka stanowczo twierdziła, że poradzi sobie sama. Jednak młodsza kobieta upierała się, że jej pomoże i wzięła torby z zakupami po czym zaniosła je pod same drzwi mieszkania. Po chwili do domu 82-latki przy ulicy Chrobrego przyszedł mężczyzna. Przedstawili się jako pracownik wodociągów i poinformował kobietę, że ma dla niej zwrot pieniędzy. Rzekomy pracownik wodociągów twierdził, że wysokość zwrotu to 50 zł tylko, że on sam ma 100 zł i prosi o rozmienienie. Seniorka potwierdziła, że będzie miała wydać. W tym czasie mężczyzna powiedział kobiecie, że ma wyciek z rur. Po chwili właścicielka mieszkania zauważyła, że w jej domu jest ta sama kobieta co niosła jej zakupy. Pomiędzy nimi doszło do szarpaniny w wyniku, której seniorka została przewrócona na podłogę a mężczyzna z kobietą uciekli. 82-latka zorientowała się, że zniknęły z mebli jej pieniądze.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon