Rodzina zatruła się czadem

Pięć osób, w tym troje dzieci z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala. W ich mieszkaniu prawdopodobnie ulatniał się czad i tylko szybka interwencja zapobiegła poważniejszym następstwom.

W niedzielę wieczorem 35-letni mieszkaniec ulicy Katowickiej zadzwonił na numer alarmowy zgłaszając, że w jego mieszkaniu prawdopodobnie ulatnia się czad, gdyż wraz z pozostałymi członkami rodziny bardzo źle się czuje.

W chwilę później na miejscu były już służby ratunkowe. Strażacy stwierdzili w powietrzu duże stężenie tlenku węgla. Po dokonaniu pomiarów w innych lokalach ratownicy uznali, że nie ma zagrożenia dla pozostałych lokatorów budynku. 35-latek wraz z trójką małoletnich dzieci oraz żoną zostali przewiezieni do szpitala.

Jak wynika z relacji lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia powołano biegłego w zakresie pożarnictwa, który wspólnie z policjantami z komisariatu przy ulicy Rostka przeprowadzi badania instalacji i urządzeń grzewczych w celu zlokalizowania zagrożenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Udaremniona próba wyłudzenia kredytu na 120...

Bytomski5 39 228016

Pijany prowadził samochód z dziećmi i uderzył w...

Bytomski5 39 223102

Stroszek: Pościg policyjny za złodziejem

Bytomski5 mis pol

Złodzieje maskotek zatrzymani. Wszystkie misie...

Bytomski4 39 216099

Policja przejmuje nielegalny tytoń, papierosy i...

Bytomski4 1069954983

Dzisiaj Policja więcej kontroluje