Kronika Policyjna: [przegląd] 11 grudzień

Czołowe zderzenie, potrącenie pieszego, ugodzenie nożem oraz zatrzymany diler narkotyków. To na nasza cykliczna kronika policyjną.

Czołówka na ul. Siemianowickiej

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku przy ul. Siemianowickiej.

W środę przed godziną 17.00 przy ul. Siemianowickiej miał miejsce wypadek. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca renaultem 28-latka z niewyjaśnionych przyczyn doprowadziła do czołowego zderzenia z audi. Kierujący nim 37-letni siemianowiczanin nie odniósł obrażeń. W wyniku wypadku ogólne obrażenia odniosła mieszkanka Bytomia. Skierowana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła kobietę do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Teraz okoliczności wypadku wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

Mając prawie 3 promile wiózł autem kolegów

Bytomscy stróże prawa w nocy zatrzymali 25-letniego kierowcę, który prowadził samochód na „podwójnym gazie”.

W środę w nocy policjanci w nieoznakowanym radiowozie patrolowali rejon ulicy Witczaka. Przed godziną 3.00 zauważyli mazdę a w niej kilku młodych mężczyzn. Szczególną uwagę stróżów prawa zwrócił fakt, że kierujący autem cofając uderzył w słupek przy drodze. Policjanci zatrzymali do kontroli japoński samochód. W aucie znajdowało się kilku młodych mężczyzn o od 25-letniego kierowcy stróże prawa wyczuli woń alkoholu. Na miejsce wezwano drogówkę. Badanie alkomatem wykazało u bytomianina prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Samochód trafił na policyjny parking na koszt właściciela. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu utrata prawa jazdy i nawet do 2 lat więzienia.

Wpadł diler narkotyków i jego klient

Bytomscy stróże prawa zatrzymali 23-letniego dilera narkotyków i jego klienta.

Kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w centrum miasta obserwowali handlarza narkotyków. Jako pierwszy wpadł w ich ręce 34-letni mężczyzna i to kilka minut po transakcji ze swoim dostawcą. Bytomianin miał przy sobie ponad 2 gramy marihuany. Następnie stróże prawa zatrzymali 23-letniego dilera narkotyków. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 34-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, natomiast młodszy z nich zarzut udzielania środków odurzających. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

Pijana ugodziła nożem swoją koleżankę

Policjanci z Bytomia zatrzymali 37-latkę, która podczas imprezy zakrapianej alkoholem ugodziła nożem swoją 53-letnią koleżankę.

W nocy z niedzieli na poniedziałek oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony, że w kamienicy przy ul. Mickiewicza doszło prawdopodobnie do pchnięcia nożem. Na miejsce skierowano policjantów, którzy potwierdzili, że w jednym z mieszkań jest 53-latka z raną nogi. Po chwili przyjechało pogotowie, które przewiozło ją do szpitala. Policjanci zatrzymali 37-letnią kobietę, którą podejrzewano o ugodzenie nożem w nogę swojej starszej koleżanki. Bytomianka była pijana - badanie alkomatem wskazało u niej ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety razem w mieszkaniu piły alkohol. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności samego zdarzenia. Stan zdrowia pokrzywdzonej jest stabilny, i zdaniem lekarzy, nie zagraża jej życiu. 37-latka usłyszała już zarzut. Prokurator objął ją policyjnym dozorem. Teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Potrącenie pieszej 26-latki

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszej 26-latki. Kobietę przechodzącą przez jezdnię potrącił samochód osobowy.

We wtorek około godziny 7.30 przy ulicy Hlonda doszło do wypadku drogowego. 23-letni mieszkaniec Bytomia kierujący osobowym hyundaiem potrąciła przechodzącą przez jezdnię 26-letnią kobietę. Na skutek wypadku bytomianka doznała ogólnych obrażeń i trafiła do szpitala, a po udzielonej pomocy została zwolniona do domu. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kronika Policyjna: 20 pażdziernika

Kronika Policyjna - 17 września: Trzy kradzieże...

Byt 39 311015

Kronika Policyjna: 31 października [przegląd]

Byt 39 295946

Kronika Policyjna: 17 czerwca [przegląd]

Znęcał się nad żoną

Bytomski5 39 231084

Handlarz narkotyków zatrzymany

Bytomski5 39 222793

Poszukiwany fałszywy pracownik administracji