Ostatnie wydarzenia w muzeum bytomskim

Święta i koniec roku zbliżają się wielkimi krokami. Co w tym okresie przygotowało Muzeum Górnośląskie? Tuż przed wigilią w muzeum będzie się jeszcze sporo działo.

17 grudnia „Matki, żony i… - wizerunki kobiet w malarstwie”. Patrzą na nas uśmiechnięte, zamyślone, smutne... Same lub w towarzystwie swoich najbliższych. Matki, żony, kochanki od setek lat były inspiracją dla wielu artystów. Ich wizerunki będą tematem kolejnego spotkania z cyklu Wykłady o sztuce, które odbędzie się w Muzeum Górnośląskim w środę.

Termin: 17 grudnia 2014 r. (środa), godz. 16.30
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, świetlica
Prowadzi: Agnieszka Bartków

20 grudnia Muzeum Górnośląskie proponuje zajęcia dla dzieci „Mozaika”. Za symboliczną opłatą w przedświąteczną sobotę zaprasza miłośników układanek na kolejne warsztaty poświęcone mozaice – technice zdobienia wykorzystywanej już w starożytności. Zajęcia odbędą się w muzealnej świetlicy o godz. 11.30 poprowadzi je Anna Rak.

Termin: 20 grudnia (sobota), godz. 11.30
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, świetlica
Prowadzi: Anna Rak
Koszt: 6 zł

A 21 grudnia, ostatnie w tym roku, oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Drohobycz – miasto jedyne na świecie”. Prezentowane na wystawie zdjęcia, dokumenty, rodzinne pamiątki i dzieła sztuki ukazują dzieje kresowego Trójmiasta – Drohobycza, Borysławia i Truskawca, a także losy mieszkańców, w tym wielu znanych osobistości. Drohobycz to także dla wielu Bytomian miejsce szczególne – miasto partnerskie Bytomia i mała ojczyzna ich przodków.

Termin: 21 grudnia (niedziela), godz. 12.00
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2
Prowadzi: Mieczysław Dobkowski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon