Hokej: rewolucja przy Pułaskiego

Prezes podał się do dymisji, czterech czołowych graczy rozwiązało kontrakty, a jedyną dobrą informacją jest fakt, że remont lodowiska dobiega końca.

W ostatnich tygodniach znacznie poprawiły się humory kibiców hokejowej Polonii Bytom. Zespół w końcu zaczął nawiązywać równą walkę z niektórymi klubami i wydawało się, że teraz może być już tylko lepiej. Niestety, fatalna sytuacja organizacyjna szybko ugasiła optymizm.

Dwa ostatnie spotkania w PHL to powrót do normalności, czyli wysokie porażki bytomian. W piątek, w roli kata wystąpił GKS Tychy, który zwyciężył aż 10:2. Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Marcin Słodczyk oraz Dmytro Demjaniuk. Dwa dni później było gorzej, bo JKH GKS Jastrzębie gładko ograło nasz zespół 9:0.

Takie rezultaty nie dziwią, bo w minionym tygodniu Polonia straciła czterech bardzo ważnych zawodników. Kontrakty za porozumieniem stron rozwiązali Branislav Fabry, Tomas Valecko, Martin Przygodzki oraz Jarosław Dołęga. Jak duża to strata niech świadczy fakt, że cała czwórka strzeliła 33 ze wszystkich 75 zdobytych bramek.

Fabry oraz Valecko przenieśli się do Orlika Opole (drugi z nich jest jeszcze testowany). Przygodzki ma zasilić klub z Jastrzębia Zdroju, a Dołęga podobno chce wrócić do Zagłębia Sosnowiec.

Na tym jednak nie koniec zmian w klubie z Pułaskiego. We wtorek pojawiła się informacja, że do dymisji podał się Marek Stebnicki, który dwa lata temu został prezesem klubu. Wybory nowego sternika bytomian mają zostać przeprowadzone jeszcze w grudniu, a obecnie dyrektorem zarządzającym jest Jakub Snochowski, radny z ramienia BIS.

Jedyną dobrą informacją jest powoli dobiegający końca remont lodowiska. Przypomnijmy, że przed sezonem Polonia dostała zakaz korzystania ze słynnej "Stodoły", a to przez stwarzający zagrożenie dach. Jego wymiana jest na ukończeniu i w przyszłym tygodniu ma ruszyć mrożenie tafli. Jeżeli ten termin zostanie dotrzymany, to nasi hokeiści przy Pułaskiego zagrają w styczniu.

Polonia w tym roku rozegra jeszcze dwa spotkania ligowe. 22 grudnia rywalem będzie Unia Oświęcim, a osiem dni później dojdzie do potyczki z Comarch Cracovią.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

312961272 502291851937609 4182402529145103769 n

Thriller w Gubinie dla Polonii! Trwa pogoń za liderem

Waclaw kruczkowski polonia bytom

Nie żyje Wacław Kruczkowski. W środę pogrzeb legendy Polonii

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Nikolas pawlik boks bytom

Pięściarz z Bytomia wicemistrzem Europy!

Hokeiści Polonii Bytom zakończyli sezon zasadniczy w MHL

Przebudzenie na koniec sezonu. Teraz czas na play-off!

Portale Obszar roboczy 1

Wotore 4. W Katowicach będą się bić na gołe pięści

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem