CSW Kronika wystawia za granicą!

CSW Kronika, we współpracy z krakowską Fundacją Imago Mundi, otworzyła w piątek (12.12) w galerii NoPlace w Oslo wystawę „A Place Where We Could Go”, której pierwsza odsłona miała miejsce w Bytomiu, wiosną 2014 roku.

W WYSTAWIE WZIĘLI UDZIAŁ ARTYŚCI: Magda Fabiańczyk, Rafał Jakubowicz, Erla S. Haraldsdóttir, Lars Holdhus & Frederik Gruyaert, Paweł Kulczyński, Darri Lorenzen, Łukasz Surowiec, Łukasz Skąpski i Ayuta, Rafał Bujnowski, Paweł Jarodzki, Łukasz Jastrubczak, Tomasz Kowalski, Piotr Kurka, Kamil Kuskowski, Mikołaj Małek, Malwina Rzońca, Wilhelm Sasnal, Grzegorz Sztwiertnia, Małgorzata Szymankiewicz.

„A Place Where We Could GO” - tytuł zapożyczony z piosenki Jeremy Jay´a, stanowi część międzynarodowego programu „Projekt Metropolis” współorganizowanego przez Fundację Imago Mundi, CSW Kronika w Bytomiu i Muzeum Śląskie. Posługując się różnymi narzędziami sztuki współczesnej, podejmuje on dyskusję wokół naznaczonych stereotypami miejsc o skomplikowanej tożsamości, wydobywa nowe lub zapomniane przestrzenie mentalne regionu Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, który staje się na czas projektu laboratorium sztuki.

Do udziału w projekcie zostało zaproszonych kilkunastu artystów, którzy na drodze spotkań z lokalnymi społecznościami, historią i teraźniejszością, ale także innymi twórcami, odkrywali i współkształtowali tytułowe miejsca. Pierwsza odsłona „A Place Where We Could Go” była prezentowana w CSW Kronika w Bytomiu, od 8 marca do 26 kwietnia 2014.

„A Place Where We Could Go” jest realizowany w partnerstwie z Icelandic Art Center, Reykjavik Art Museum i Kunsthall Grenland.
Projekt jest finansowany w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” finansowanego z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon