Chór Uniwersytetu III Wieku ma już 5 lat

W miniony piątek, podczas uroczystego koncertu w Teatrze Rozbark, swoje pięciolecie istnienia świętował Chór Bytomskiego Uniwersytetu III Wieku.

Byt p19bqaalqqp701pdq8s51gsr1vcm3

- Organizując tegoroczną imprezę, chcieliśmy uhonorować 5 – lecie działalności naszego chóru i podziękować członkom, którzy przez lata przyczynili się do jego muzycznego rozwoju – mówi Ewa Tyburczyk, inicjatorka chóru i wiceprzewodnicząca Zarządu Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu.

Chór powstał w 2009 roku i liczył wtedy zaledwie kilkanaście osób. Dziś jest ich już 36, a próby odbywają się dwa razy w tygodniu. O tym, jak śpiewa przekonali się goście noworocznego koncertu w Teatrze Rozbark. Podczas oficjalnej części imprezy zaprezentowano historię chóru, wymieniono jego największe sukcesy oraz nadano nominacje do Rady Programowej Uniwersytetu III Wieku. Otrzymał ją m.in. dyrektor Teatru Rozbark, Andrzej Lipiński. Podczas koncertu zaprezentowali się także uczniowie bytomskiej Szkoły Baletowej.

Piątkowy występ to zaledwie jeden z wielu koncertów w dorobku chóru – pod kierownictwem Moniki Woleńskiej wystąpił on na wielu uroczystościach na Śląsku i poza jego granicami. Chór otrzymał także liczne wyróżnienia – chociażby na ogólnopolskich Juwenaliach III Wieku w Warszawie. W ubiegłym roku zaśpiewał także na Balkan Folk Fest w Bułgarii, gdzie podbił serca publiczności.

- Znam ten chór od początku, pamiętam ich pierwsze występy i widzę, jak ogromny zrobił postęp. Praca w chórze wymaga dużego zaangażowania, systematyczności, ale tej nie brakuje naszym członkom – dodaje Ewa Tyburczyk.

W tym roku swój jubileusz 10-lecia istnienia obchodzić będzie także, skupiający już 540 studentów, bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczystości z tym związane zaplanowano na wrzesień.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon