Policjant raniony nożem

Policjanci z Bytomia zatrzymali 35-latka, który podczas interwencji w mieszkaniu przy ul. Hlonda zaatakował ich nożem. Bytomianin ranił w dłoń jednego ze stróżów prawa.

Napastnik miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

W piątek wieczorem mundurowi z komisariatu w Stroszku zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ul. Hlonda. Stróżów prawa do awanturującego się męża wezwała 37-letnia kobieta.

Na miejscu policjanci wyjaśniali zaistniałą sytuację. W pewnym momencie 35-latek nożem zaatakował jednego z mundurowych raniąc go w dłoń. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Ranny policjant trafił do szpitala, gdzie założono mu kilka szwów na uszkodzoną dłoń.

Bytomianin usłyszał zarzuty napaści na policjanta oraz gróźb karalnych pod adresem swojej żony. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kieliszek i kluczyki

Pijany kierowca chciał zbiec z miejsca kolizji

Policja

Zaginął 10-latek z Bytomia. Odnaleźli go policjanci

Znęcał się nad żoną

Bytomski5 39 231084

Handlarz narkotyków zatrzymany

Bytomski5 39 222793

Poszukiwany fałszywy pracownik administracji

Bytomski4 1073755246

Monitoring z kamer pomógł policji w złapaniu...

Bytomski2 policja bytom

Złodziej aut zatrzymany