Teatr Prowincja w Bytomiu

„Katyń - … w tył głowy” to najnowszy spektakl Teatru Prowincja, który będzie można zobaczyć 1 marca o godz. 18:00 w Operze Śląskiej. Przedstawienie ma uświetnić 75. rocznicę zbrodni katyńskiej i 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Byt plakat w tyl glowy a3

Główną bohaterką „Katyń - … w tył głowy” jest współczesna studentka, która w trakcie sztuki uświadamia sobie wagę zbrodni katyńskiej, zaczyna inaczej postrzegać współczesne tragedie narodowe i buduje w sobie postawę patriotyczną.

Teatr Prowincja, który wystawi spektakl, funkcjonuje od kwietnia 2013 roku i zdecydowanie wyróżnia się na śląskiej mapie kulturalnej. Powraca on do tradycji teatru nomadycznego, w którym ważny jest kontakt z widzem. Aktorzy podróżują po całym kraju i wystawiają sztuki w każdym miejscu, w którym znajdą się widzowie – od szkolnych świetlic po leśne polany. Równocześnie Teatr dba o oprawę swoich wystąpień, dlatego posiada specjalną scenografię, oświetlenie i nagłośnienie.

Spektakl „Katyń – … w tył głowy” organizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska i Górnośląskim Instytutem Kultury i Sztuki, a patronatem objął go m.in. portal bytomski.pl Premiera odbędzie się 28 lutego, a dzień później o godz. 18 będzie można obejrzeć go w Operze Śląskiej. Bilety w cenie 25 zł można nabyć na stronie: www.teatrprowincja.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt netflix logo

Netflix kręci serial w Bytomiu

Byt mikolaje rynek12

Cleo, Kałamaga i reZigiusz na bytomskim Rynku

Byt trolle

Trolle zawitają do Bytomia

Byt choinka dworzec

Dworzec do wystrojenia

Byt magirus bytom

Wozy strażackie opanują Rynek

Byt prep darren wood

Bytom będzie vege

Byt orszak trzech kroli

Orszak dziś wjedzie na Rynek