Dzień Otwartych Drzwi w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej

Twoje dziecko lubi śpiewać, tańczyć i bawić się przy muzyce? A może podziwia instrumenty? Odwiedź bytomską szkołę muzyczną i przekonaj się, że to dla niego najlepsza droga kształcenia. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina rozpoczęła rekrutację do pierwszych klas.

Byt szkolamuz

Przypomnijmy, że szkoła kształci dzieci i młodzież na dwóch poziomach edukacyjnych: podstawowym i ponadpodstawowym (gimnazjalnym i licealnym). Młodzi adepci sztuki zdobywają wiedzę muzyczną i kształcą umiejętność gry na instrumencie, uczestniczą również w zajęciach zespołów, chórów i orkiestr szkolnych oraz prezentują swoje umiejętności na konkursach i przesłuchaniach.

Dzień Otwartych Drzwi odbędzie się w sobotę 21 marca, w godzinach 10.00 - 14.00.

Więcej informacji dla zainteresowanych ofertą edukacyjną bytomskiej szkoły muzycznej można uzyskać pod numerem telefonu: 32 281 22 11 lub na: www.muzyczna.bytom.pl

O szkole

Bytom po II wojnie światowej był jednym z ważniejszych ośrodków życia muzycznego w kraju. Już w marcu 1945 roku przybył tu, znany na Śląsku działacz i kompozytor, Stefan Marian Stoiński , który z polecenia władz wojewódzkich zorganizował szkołę muzyczną. Na szkołę wybrano piękny budynek w stylu neogotyckim przy ulicy Moniuszki 17, który posiadał zabytkową aulę. Więcej o historii szkoły i nie tylko - znajdziecie państwo na stronie internetowej tejże placówki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Leszek Jodliński

Spotkanie z historykiem Leszkiem Jodlińskim w ŚPAK-u

Kadr z filmu Lombard

„Lombard” w BECEKu. Wkrótce premiera filmu o Bytomiu

Dni Bytomia 2022

Przed nami największe wydarzenie kulturalne – Dni Bytomia

Wiesław-Ochman-Bytomskie-Centrum-Kultury

Koncert Wiesława i Krystiana Ochmana w BCK

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...