Bytom w nowym wymiarze

Biznesmeni w poniedziałek dowiedzą się co mogą osiągnąć w naszym mieście. W Teatrze Rozbark odbędzie się spotkanie "Bytom - nowy wymiar inwestycji".

Byt nowy wymiar inwest

Od kilku lat nasze miasto intensywnie stara się pozyskać nowych inwestorów. W tym celu m.in. wybudowano Bytomski Park Przemysłowy, pozyskano fundusze na dwie ogólnopolskie kampanie promocyjne, powołano Bytomską Agencję Rozwoju Inwestycji, wznowiono projekt Bytomskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, wprowadzono dwa tereny do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i rozpoczęto współpracę z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Obecnie nasze miasto stoi przed dużą szansą na odzyskanie dawnej pozycji - wkrótce ma otrzymać blisko pół miliarda złotych na rewitalizację w ramach Obszarów Strategicznej Interwencji (OSI), a w trakcie negocjacji jest program wzmocnienia potencjału przemysłowego Śląska, którego Bytom ma być jednym z głównych beneficjentów.

Jakie miejsce w zmieniającym się Bytomiu mają przedsiębiorcy? Jakie warunki do inwestowania stwarza Bytom? Co może zaoferować przedsiębiorcom? Jakie dyrektywy unijne obowiązują właścicieli firm? Odpowiedzi na powyższe pytania poznają uczestnicy spotkania biznesowego "Bytom - nowy wymiar inwestycji", które odbędzie się w Teatrze Rozbark (ul. Kilara 29) w poniedziałek, 2 marca o 15:00. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do przedstawicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, chcących poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć kompetencje z zakresu przedsiębiorczości, nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz poznać ofertę inwestycyjną Bytomia.

W trakcie spotkania odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, przedstawicieli Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach oraz przedsiębiorców. Ponadto zostaną zaprezentowane case studies firm działających na terenie Bytomia: m.in. Dom Invest Sp. z o.o, Pinnacle Poland Sp. z o.o., SKB Sp. z o.o., Studio AB Sp. z o.o. Bytom Square. Zwieńczeniem spotkania będzie spektakl Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark oraz business meeting, będącego okazją do wymiany wizytówek.

Organizatorami spotkania są: Urząd Miejski w Bytomiu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie. Patronat nad wydarzeniem objęły: Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Bytomski.pl.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.wsb.pl/chorzow

Program

15:00 - Oficjalne rozpoczęscie spotkania
Damian Bartyla - Prezydent Bytomia, dr Krzysztof Koj, Dziekan WSB w Chorzowie

15:15 - 16:30 - "Bytom - miasto szans" - case studies firm inwestujących w Bytomiu

16:30 - 15:50 - przerwa kawowa

16:50 - 17:50 - panel dyskusyjny
- Strefy przemysłowe w miastach poprzemysłowych - czy są potrzebne?
- Czy Unia Europejska ma wpływ na rozwój lokalnego biznesu?
- Jakie dyrektywy unijne obowiązują przedsiębiorców w Bytomiu?

18:00 - 18:15 - Siedziba instytucji jako przykład na rewitalizację - BTTiRR

18:15 - 18:35 - spektakl BTTiRR

18:35 - zakończenie spotkania, bankiet

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Budowa hali produkcyjnej firmy Multicomfort w Bytomiu

W Bytomiu powstaje fabryka... domów

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Byt siemianowicka

Becetka bez dofinansowania

Celma zainwestuje w strefie

Bytomski4 fabryka welny

Fabryka rekrutuje