Ju-jitsu: bytomianin pojedzie na mistrzostwa świata

Mateusz Flasz wygrał Puchar Polski juniorów w kategorii do 60 kilogramów. Zawodnik Fight Club Bytom tym samym zapewnił sobie przepustkę na mistrzostwa świata.

Zawody o Puchar Polski juniorów w ju-jitsu odbyły się w Borzęcinie, a jednym z naszych reprezentantów był Mateusz Flasz. Zawodnik Fight Club Bytom rywalizował w kategorii do 60 kilogramów.

Bytomianin pewnie wygrał na punkty dwie walki eliminacyjne. Poważniejsze wyzwanie przytrafiło się w półfinale. Tam nasz zawodnik trafił na Remigiusza Jandera, który jest ubiegłorocznym brązowym medalistą mistrzostw Europy.

Flasz wygrał przed czasem stosując duszenie zza pleców i awansował do finału. Tam spotkał się z o rok starszym Piotrem Kokoszą. Zawodnik Budowlanych Sosnowiec musiał uznać wyższość Mateusza, który bezdyskusyjnie wygrał na punkty.

Puchar Polski nie był jedyną nagrodą dla reprezentanta Fight Club Bytom. Mateusz Flasz zapewnił sobie start w mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 13-15 marca w Atenach.