Dla kogo MASKI?

Bytomscy artyści otrzymali aż trzy nominacje do „Złotych Masek”. To ogłaszane przez Województwo Śląskie Nagrody Teatralne za przedstawienia artystyczne zrealizowane w ubiegłym roku. Gala wręczenia nagród tegorocznej, 47. już, edycji konkursu odbędzie się 30 marca o godz. 18:00 w Teatrze Śląskim.

Na nagrodę w kategorii choreografia szansę mają Uri Ivgi i Johan Greben. Zrealizowali oni spektakl „This is not a love song” w Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark”. W tej samej kategorii nominowano także Annę Majer za choreografię do spektaklu „Kopciuszek” Sergiusza Prokofiewa w Operze Śląskiej. Przedstawienie to nominowano także w kategorii: „spektakl dla młodych widzów”.

„Złote Maski” przyznane zostaną w dziewięciu kategoriach – aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę męską w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę w wokalno-aktorską – rola kobieca, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską – rola męska, reżyseria, scenografia, choreografia oraz przedstawienie dla dzieci i przedstawienie roku. Ostatnie dwie mają charakter honorowy, pozostałe to nagrody pieniężne o wartości 4 tys. zł każda.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon