Powpadali dilerzy narkotyków

W tym tygodniu bytomscy stróże prawa zatrzymali aż pięciu dilerów narkotykowych, a jeden był już poszukiwany listem gończym.

Byt dilmarzec

Do zatrzymania pierwszego z dilerów doszło po zgłoszeniu anonimowy, że w jednym z mieszkań przy ul. Św. Marka mogą znajdować się narkotyki. Kryminalni wkroczyli do akcji. W mieszkaniu 24-letniego mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli prawie 2,5 tys. działek amfetaminy oraz blisko 50 porcji marihuany. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to prawie 10 tys. złotych. Jak się okazało, 24-latek był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Dwóch pozostałych policja zatrzymała dzięki kryminalnym zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Przejęto prawie 1.000 porcji amfetaminy. Policjanci przystąpili do działania po uzyskaniu informacji, że w mieszkaniu przy ul. Składowej mogą być narkotyki. Stróże prawa zatrzymali dwóch 18-latków u których w mieszkaniu były niedozwolone środki. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj usłyszeli już zarzut posiadania amfetaminy oraz handlu narkotykami. Teraz o ich losie zdecyduje prokurator. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Kolejny dwóch również zatrzymali kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i przejęli prawie 2000 działek dilerskich amfetaminy. Policjanci przystąpili do działania po uzyskaniu informacji, że w mieszkaniu przy ul. Korfantego i Miętkiewicza mogą być narkotyki. Stróże prawa zatrzymali 19 oraz 27-latka u których w mieszkaniach były niedozwolone środki. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj usłyszeli już zarzut posiadania amfetaminy a jeden z nich dodatkowo zarzut handlu narkotykami. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon