Ju-jitsu: Flasz zdobył brąz na mistrzostwach świata

Ostatnie dni są wyjątkowe dla Mateusza Flasza. Bytomski zawodnik ju-jitsu najpierw wygrał Puchar Polski, co dało mu przepustkę na mistrzostwa świata. Potem w Atenach potwierdził wysoką formę zdobywając brązowy medal.

Byt flasz podium

Drogę po wielki sukces zawodnik Fight Club Bytom rozpoczął od walki z Shualim Saharem. Pojedynek trwał niecałe dwie minuty, bo Flasz skutecznie zastosował duszenie krzyżowe z dosiadu. W następnej potyczce los skojarzył go z Dincerem Erdem.

Turecki zawodnik także dał się nadziać na duszenie zza pleców. Wtedy jednak popisał się niesportowym zachowaniem gryząc Flasza w rękę. Sędziowie postanowili zdyskwalifikować Erdema, a bytomianin stanął przed szansą awansu do finału.

Rywalem Flasza był Alia Ahmen Alyafei. Reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich wygrał na punkty 2:0, choć niewiele brakowało, a zawodnik Fight Club Bytom wygrałby w samej końcówce. Mateusz zaczął dusić rywala, ale zabrakło mu czasu, aby zmusić Alyafeia do poddania.

Porażka sprawiła, że bytomianin dostał pojedynek o brązowy medal. Stathis Argios z Grecji wytrzymał na pełnym dystansie, ale sędziowie nie mieli wątpliwości, że to Flasz był lepszy. Nasz zawodnik wygrał 17:4 i stał się autorem wielkiego sukcesu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ju-jitsu: bytomianin pojedzie na mistrzostwa...

Byt m flasz mistrz polski

Młody bytomianin z tytułem Mistrza Polski!

Bytomski5 DSCF5758

Badura nie zwalnia tempa. Teraz trzy...

Bytomski5 p18orj2nsh1inequ1h7rjqoh6g3

Koniec marzeń tenisistów o złocie. Na...

Bytomski5 gimnazjada plakat

X Gimnazjada w Sportach Halowych

Bytomski5 3p18jltif7s15sb1vunoo6rd1psa7

Sukces Czarnych Bytom

Bytomski5 PUCHAR POLSKI2

Finał Pucharu Polski na Skarpie