Tenis stołowy: duże zmiany kadrowe w Polonii

TTS Carbo-Koks Polonia Bytom ma za sobą sezon poniżej oczekiwań. Brązowy medalista z poprzedniego sezonu w obecnych rozgrywkach nawet nie awansował do fazy play off. To skłoniło władze klubu do kilku zmian w zespole.

Nową postacią w drużynie jest Paweł Chmiel, który ostatnio reprezentował barwy KST Energa-Manekin Toruń. 28-letni tenisista stołowy ma na swoim koncie kilka drużynowych medali mistrzostw Polski. Natomiast w 2006 roku indywidualnie zdobył brązowy medal na arenie krajowej.

Chmiel będzie stanowił drużynę razem z Tomasem Konecnym. Polonia niebawem ma także zakontraktować jeszcze jednego zawodnika z zagranicy, ale jego personalia są owiane tajemnicą.

Michał Napierała, będący trenerem i menedżerem bytomskiej drużyny, podziękował za współpracę Jakubowi Kosowskiemu oraz Radkowi Mrkvicce. Obaj przez cały sezon prezentowali się gorzej od Konecnego.

W kadrze Carbo-Koks Polonii Bytom znajdzie się także Marcin Balcerzak. To utalentowany 17-letni wychowanek naszego klubu.

Bytomianie w tym sezonie zajęli piąte miejsce we Wschodzący Białystok Superlidze. Polonii zabrakło jednego punktu do czwartego miejsca dającego prawo gry o medale mistrzostw Polski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon