Superbohaterowie przeszli przez miasto [DUŻO ZDJĘĆ i VIDEO]

Super-owca, Super-gęś i setki innych superbohaterów przeszły dziś ulicami Bytomia. Zobacz naszą relację z przemarszu kosmicznych herosów.

Siódma edycja Festiwalu Dziwnie Fajne, w ramach którego odbywa się Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów, trwa od wczoraj. Imprezę zainaugurował koncert zespołu The Dumplings i Karoliny Czarneckiej w klubie Museum Music Republic, po czym zabawa przeniosła się do Blendera na after party przy setach Dj Adamusa. Dziś wzorem poprzednich lat o 11:00 spod szybu Krystyna w Szombierkach wyruszył wesoły pochód przebierańców w strojach przeróżnych superbohaterów - zarówno tych znanych, jak ich wymyślonych specjalnie na zlot. W tym roku dopisała pogoda i w przemarszu wzięło udział kilkaset (a może nawet ponad tysiąc) osób. Uczestnicy tłumnie wypełnili ulice Zabrzańską, Dworcową, by finalnie dotrzeć na Rynek, gdzie rozpoczęło się Motoserce i Kiermasz Twórczej Reaktywacji Odpadów. Na scenie wystąpiło Tabu, November Project i Marika, natomiast na stoiskach kiermaszu odbyło się mnóstwo najróżniejszych warsztatów, w tym np. budowy domków dla pożytecznych owadów organizowanych przez stowarzyszenie Piękna Strona Miasta.

djembed

Dziś przed nami jeszcze koncerty zespołów Pogodno i Mitch&Mitch o 20:00 w Teatrze Rozbark, seanse filmowe o 21:00 w BCKinie ("Birdman" i "Batman: The Dark Knight"), a o 23:00 after party w Museum Music Republic.

Niedziela będzie ostatnim dniem festiwalu. Tego dnia na Rynku wciąż będzie trwać Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów, na którym każdy będzie mógł zakupić wiele rękodzieła (biżuteria, przytulanki, poduszki itp.), natomiast wieczorem o 19:00 w Beceku odbędzie się spektakl "Różnica i powtózenie" w ramach HartOFFania Teatrem. Godzinę później na Rynku zostanie wyświetlony film "Kick-Ass".

Sprawdź pełen program 7. Festiwalu Dziwnie Fajne / Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 7 zlot superbohaterow

Superbohaterowie wrócą do Bytomia [PROGRAM 7....

Byt koniec zlotu

KONIEC Zlotu Superbohaterów w Bytomiu!

Byt zlot superbohaterow 2015 31

Zlot Superbohaterów już w ten weekend!

Bytomski5 5 zlot super

Nadlatują superbohaterowie!

Bytomski5 rondo superbohaterow

Kosmiczne rondo

Bytomski5 superbohatery 004

Nalot superherosów [ZDJĘCIA]

Roman Kostrzewski

"Upamiętnienie Romana w Bytomiu to dowód dojrzałości"