Trener ZIELONYCH rezygnuje. Finanse Szombierek w tarapatach

Na oficjalnej stronie piłkarskiego klubu GKS Szombierki Bytom – możemy przeczytać: Trener Krzysztof Górecko poinformował Zarząd klubu i swoją drużynę o decyzji jaka została przez Niego podjęta.

Byt goreckorezygnacja

goreckorezygnacjaNa zdjęciu trener Krzysztof Górecko

Na oficjalnej stronie piłkarskiego klubu GKS Szombierki Bytom – możemy przeczytać: Trener Krzysztof Górecko poinformował Zarząd klubu i swoją drużynę o decyzji jaka została przez Niego podjęta.

Po zakończeniu rundy wiosennej sezonu 2014/2015, którego celem jest utrzymanie drużyny w 3 lidze - trener Krzysztof Górecko pragnie zakończyć pracę w klubie TS Szombierki Bytom, rozwiązując umowę za porozumieniem stron.

O swojej decyzji trener poinformował również kibiców. Na stronie internetowej został opublikowany dramatyczny list o powodach odejścia. Przytaczamy go w całości.

"Jest kilka powodów, które skłaniają mnie do tej decyzji - ale głównym staje się brak pomocy dla drużyny Szombierek ze strony miasta. Pomocy, która była obiecana przed startem do sezonu, a nawet w bezpośredniej rozmowie z prezydentem Damianem Bartylą otrzymałem obietnicę 20 tyś złotych w skali miesiąca dla całej drużyny, przy oszczędnej polityce jaką prowadzi nasz klub - wystarczyłoby. Jednak do dziś przez cztery miesiące otrzymaliśmy 24 tyś zł brutto w formie stypendiów czyli 6 tyś/m-c.

Prezes klubu oraz Zarząd są mamieni coraz to nowymi obietnicami - a ja coraz gorzej czuję się przekazując to drużynie - nie lubię kłamać i obiecywać czegoś bez pokrycia.

Cały zespół to świetny kolektyw, który walczy o każdy punkt na boisku i piłkarze powinni za godne reprezentowanie miasta Bytom otrzymać przynajmniej to co było im obiecane. Nigdy - przez 8 lat pracy w Szombierkach i 4 awansach do wyższych klas rozgrywkowych nie oszukiwałem swoich piłkarzy - cokolwiek im obiecywałem to otrzymywali i w taki sposób chciałbym być zapamiętany.

To co się dzieje w chwili obecnej tylko psuje moją reputację.

Kolejnym powodem jest baza treningowa. Już ten okres przygotowawczy błąkaliśmy się po sąsiednich miastach, bo w Bytomiu nie było dla nas miejsca. Nie dostaliśmy godzin na jedyną w Bytomiu sztuczną trawę, także hala "Na Skarpie" była dla nas niedostępna. Prowadzenie treningów w innych miastach, dojazdy, nie sprzyjały prawidłowemu przygotowaniu się do rozgrywek, także brak funduszy na transport stawały się głównymi powodami rozgrywania sparingów nie takich jakie byśmy chcieli - lecz z drużynami niższych klas, ale posiadającymi własne boiska ze sztuczna trawą. Zaproszeń na sparingi nie brakowało, ale stać nas było jedynie dojechać do Kluczborka.

Miałem nadzieję, że powstanie u nas boisko ze sztuczną trawą w tym roku, wszak do końca marca miało być już czynne. Boisko sztuczne jednak nie powstało, a oba boiska trawiaste są w tragicznym stanie.

Za parę miesięcy znowu sytuacja okresu przygotowawczego zapewne się powtórzy, Brak dostępu do siłowni, gabinetów odnowy, basenu- to nie są warunki by odpowiednio i profesjonalnie przygotować zespół do gry w III lidze.

Także brak funduszy nie pozwala na spisanie z zawodnikami profesjonalnych kontraktów. Cała drużyna pracuje, albo uczy się ( głównie młodzieżowcy) to także powoduje, że treningi mogą odbywać się tylko popołudniami.

Pomimo tych wszystkich trudności drużyna realizuje cele - zajmujemy bezpieczne miejsce w środku tabeli - będąc klubem o najgorszej bazie treningowej i najniższym budżecie w III lidze.

Wielki szacunek dla wszystkich piłkarzy i sztabu szkoleniowego , który tworzymy w trzy osoby: trener, kierownik oraz trener bramkarzy, Tutaj komentarz chyba jest zbyteczny.

Jako trener I klasy z ambicjami pragnę dalej się rozwijać, wdrażać nowe rozwiązania , zdobywać kolejne być może awanse sportowe.

W chwili obecnej staję się jedynie niedotrzymującym słowa trenerem nie potrafiącym zaproponować swojej drużynie podstawowego zaplecza treningowego jakie posiadają inne klubu III ligi. A także trenerem muszącym ciągle tłumaczyć dlaczego znowu nie otrzymaliśmy obiecanej pomocy z miasta.

Cel oczywiście pozostaje bez zmian - mam zamiar utrzymać drużynę w III lidze - a sam zacząć realizować dalsze swoje plany życiowe już poza Szombierkami od nowego sezonu.”

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Górecko

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 120802100 3735826039761051 8653654992130684048 o

Hokej: Mistrz, mistrz Polonia!

Byt p1en85q5r41l32905u2r1os9j6e3

Szombierki odpoczywają i nerwowo spoglądają na...

Byt polonia gornik II

Derby drugiego gatunku. Polonia musi wygrać z...

Byt silesia miechowice boisko korty

250 tys. zł dla bytomskich klubów z...

Byt pilka choragiewka

Piłka nożna: pościg za liderem przerwany przez...

Byt skates 2827705 1280

Hokej: zacięty bój ze Stoczniowcem i wysoka...

Byt c 960x585 340c6284632b8c9fae93e640b1089de31566903265

Jakub Kamiński coraz cenniejszy. Talent z...