Boks: Jonak pokonał na punkty Tunezyjczyka

Po licznych zawirowaniach kariera Damiana Jonaka powoli wraca na właściwe tory. Pięściarz, który bokserskie szlify zbierał w Bytomiu, w minioną sobotę odnotował 39 zwycięstwo w karierze.

Jonak wystąpił na gali w Inowrocławiu po półrocznej przerwie. Jego rywalem był Ayoub Nefzi, który na zawodowych ringach wygrywał 23 razy, 5 razy przegrał i raz zremisował. Bytomianina czekała trudna przeprawa, bo rywal to uznana marka w środowisku.

Od pierwszego gongu Jonak w ringu prezentował się bardzo dobrze. Efektem tego był nokdaun już w czwartej rundzie. Wydawało się, że formalnością jest zwycięstwo przed czasem, ale "Prince" pokazał wielki charakter i dotrwał do końca pomimo lejącej się z głowy krwi.

Zwycięzcę ostatecznie wskazali sędziowie, a na punkty zdecydowanie wygrał 32-letni Polak. Sędziowie punktowali 99-91, 97-93, 97-92 na korzyść Jonaka.

Pięściarz, który pierwsze kroki stawiał w Bytomiu, może pochwalić się rekordem złożonym z 39 zwycięstw oraz 1 remisu. Teraz jednak czas na znacznie poważniejsze wyzwania niż Nefzi.

Już jednak pojawiły się informacje, że prawdopodobne jest starcie z Kamilem Szeremetą na jesiennej gali Polsat Boxing Night, której głównym wydarzeniem będzie walka Tomasza Adamka z Przemysławem Saletą. Zwycięstwo Jonaka może sprawić, że jego kariera nabierze tempa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 jonak3

Damian Jonak średniakiem?

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

Damian Jonak wrócił na ring

Mocno zaczął, a potem tracił siły. Jonak tylko zremisował

Damian Jonak stoczy rewanż z Andrew Robinsonem

Jonak wraca do ringu. Na tę walkę czekał prawie 3 lata

Bytomski4 jonak2

Damian Jonak po wygranej z Krisem Carslawem

Byt m flasz mistrz polski

Młody bytomianin z tytułem Mistrza Polski!