Boks: Jonak pokonał na punkty Tunezyjczyka

Po licznych zawirowaniach kariera Damiana Jonaka powoli wraca na właściwe tory. Pięściarz, który bokserskie szlify zbierał w Bytomiu, w minioną sobotę odnotował 39 zwycięstwo w karierze.

Jonak wystąpił na gali w Inowrocławiu po półrocznej przerwie. Jego rywalem był Ayoub Nefzi, który na zawodowych ringach wygrywał 23 razy, 5 razy przegrał i raz zremisował. Bytomianina czekała trudna przeprawa, bo rywal to uznana marka w środowisku.

Od pierwszego gongu Jonak w ringu prezentował się bardzo dobrze. Efektem tego był nokdaun już w czwartej rundzie. Wydawało się, że formalnością jest zwycięstwo przed czasem, ale "Prince" pokazał wielki charakter i dotrwał do końca pomimo lejącej się z głowy krwi.

Zwycięzcę ostatecznie wskazali sędziowie, a na punkty zdecydowanie wygrał 32-letni Polak. Sędziowie punktowali 99-91, 97-93, 97-92 na korzyść Jonaka.

Pięściarz, który pierwsze kroki stawiał w Bytomiu, może pochwalić się rekordem złożonym z 39 zwycięstw oraz 1 remisu. Teraz jednak czas na znacznie poważniejsze wyzwania niż Nefzi.

Już jednak pojawiły się informacje, że prawdopodobne jest starcie z Kamilem Szeremetą na jesiennej gali Polsat Boxing Night, której głównym wydarzeniem będzie walka Tomasza Adamka z Przemysławem Saletą. Zwycięstwo Jonaka może sprawić, że jego kariera nabierze tempa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon