BJJ: złote bytomskie dziewczyny

Fight Club Bytom może być dumny ze swoich dziewczyn, bo przed tygodniem dwa razy stawały na najwyższych stopniach podium. Najpierw rywalkom szans nie dała Karolina Chłobuszewska, a dzień później w jej ślady poszła Angelika Węgrzyn.

Byt DSCN2608

Na zdjęciu zwycięskie zawodniczki

Fight Club Bytom może być dumny ze swoich dziewczyn, bo przed tygodniem dwa razy stawały na najwyższych stopniach podium. Najpierw rywalkom szans nie dała Karolina Chłobuszewska, a dzień później w jej ślady poszła Angelika Węgrzyn.

Chłobuszewska 16 maja wystartowała w XIII Pucharze Polski BJJ w Koninie. To jedna z najważniejszych imprez w kraju w brazylijskim jiu-jitsu. Zawodniczka FC Bytom dwie pierwsze walki wygrywała przed czasem popisując się technikami taktarov oraz trójkątem z gardy.

W finale Karolina Chłobuszewska spotkała się z Pauliną Giemzą. Zawodniczka Octagon Team wytrwała na pełnym dystansie, ale sędzia nie miał wątpliwości, że bytomianka była najlepsza i dzięki temu zdobyła złoto w kategorii 58,5 kg białych pasów.

Dzień później do akcji wkroczyła Węgrzyn, która pojechała do Obornik Śląskich na Puchar Dolnego Śląska MMA. Nasza reprezentantka startowała w kategorii senior OFS 66 kg, przez co... rywalizowała z zawodniczkami, które były o 10 kg cięższe.

Angelika pokazała, że takich wyzwań się nie boi i doszła do finału, w którym zmierzyła się z Natalią Baczyńską. Fighterka FC Bytom nie dała jej żadnych szans, dzięki czemu i dołączyła do Chłobuszewskiej zdobywając złoto.

Warto także dodać, że inni zawodnicy bytomskiego klubu zdobywali medale w ostatnich dniach. Krzysztof Kaszubowski w Obornikach Śląskich wywalczył złoto w kategorii junior 70 kg. Łukasz Niejodek w Koninie zdobył srebro w kategorii 76 kg elita. Medale w Pucharze Dolnego Śląska zgarnęli także Patryk Miszczak (srebro, kat. OFS 70 kg), Łukasz Bińkowski (srebro, kat. OFS 84 kg) oraz Tomasz Karczek (brąz, kat. OFS 66 kg).

Bytomianie w ostatni weekend pojechali do Rybnika na Mistrzostwa Śląska w BJJ. Fight Club Bytom drużynowo zajął 3. miejsce, a złożyły się na to: dwa złota Mateusza Flasza (kat. junior 60 kg i 66 kg), złoto Angeliki Węgrzyn (kat. junior 57 kg), złoto Wiktora Kupki (kat. junior 81 kg), złoto Łukasza Niejodka (kat. kolorowe pasy 77 kg), srebro Marcela Ścigały (kat. junior 66 kg) oraz brąz Michała Rejnera (kat. senior 69 kg).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Silesia club

Dzień otwarty w bytomskich klubach sportowych

Siwek jakub polonia bytom

Polonia przyspiesza z transferami. Kolejne dwa wzmocnienia

Polonia bytom puchar polski

Derby Bytomia dla Polonii. Puchar nie wrócił na Szombierki

D4 N 7297 kopia

Artyści w Bytomiu zagrają w hokeja. Tak pomogą Kubie

Foto 87 scaled

Rewolucja w Polonii! Kamil Rakoczy odchodzi

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Polonia Bytom zrezygnowała z rosyjskich hokeistów

W Polonii Bytom Rosjanie już nie zagrają