Wiedeńczycy zagrają na Rycerskiej [VIDEO]

Mały Wiedeń - tak niegdyś nazywano Bytom - od wczoraj gości grupę wiedeńczyków. W ramach swojej wizyty dziś o 16:00 dadzą koncert na ulicy Rycerskiej.

"Wiedeńczycy odwiedzają Mały Wiedeń" - pod takim szyldem odbywa się wspólny projekt bytomskiego stowarzyszenia Piękna Strona Miasta i austryjackiej organizacji XYZ. Goście z zagranicy przybyli do Bytomia już wczoraj i chwilę po swoim przyjeździe dali poznać swoje talenty. Victoria Benesch przy akompaniamencie Julii Siedl rozruszały miechowicki pub Stara Piekarnia energetyczną (choć momentami także sentymentalną) mieszanką jazzu, bluesa, soulu i funky.

Victoria Benesch to austriacka wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna polskiego pochodzenia. Wychowała się na styku dwóch kultur, które w równym stopniu wpłynęły na jej osobowość, kreatywność i rozwój muzyczny. Obie kultury, zarówno polska, jak i austriacka są w tym samym stopniu bliskie sercu artyski. Victoria nigdy nie wartościowała, nie przyznawała pierwszeństwa jednej z rodzinnych tradycji, obie przewijały się przez jej całe jej życie, uzupełniały się, stapiały ze sobą. Artystka pozwoliła, aby jej wielokulturowe korzenie wzajemnie się przenikały, tworząc w efekcie barwną, lecz jednolitą i spójną mieszankę wybuchową.

djembed

Dziś PSM wraz z Towarzystwem Ignatza Hakuby zabierze wiedeńczyków na wycieczkę, w trakcie której zobaczą najciekawsze przykłady bytomskiej secesji, zjadą pod ziemię w górniczej szoli szybu "Ewa" oraz spróbują swoich sił na polu golfowym w Szombierkach. Ponadto podczas rajdu po mieście skosztują specjałów z tutejszych restauracji.

O 16:00 na Rycerskiej Victoria Benesch ponownie da koncert, lecz tym razem w poszerzonym składzie. Oprócz pianistki, towarzyszyć jej będzie również gitarzysta. W scenerii znanej z uroczych knajpek uliczki wiedeńska wokalistka zaprezentuje swoją twórczość jeszcze większej publiczności.

Ukoronowaniem wizyty w Bytomiu będzie wystawa zdjęć wykonanych w czasie pobytu, którą stowarzyszenie XYZ zorganizuje w Wiedniu. Dzięki temu daleko poza granicami Polski będzie można poznać piękniejszą stronę naszego miasta.

Reklama: Zamów pizzę przez internet!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski kwietnik

Weekend w Bytomiu zapowiada się bardzo… kwieciście

Byt 2 urodziny psm 01

2 lata Pięknej Strony Miasta [ZDJĘCIA]

Byt bieg w szpilkach

Znów będą biegać w szpilkach

Byt bytomsiepodoba

Bytom im się podoba!

Byt instagram wasiak sebastian

Masz Instagrama? Pokaż, że Bytom Ci się podoba!

Krzysztof Wrana

Rewitalizacja naszych miast trwać będzie bez końca. I dobrze

Przebudowa sceny i orkiestronu Opery Śląskiej

Totalna demolka w Operze Śląskiej!