Bytomska Nagroda Europejska w rękach Krzysztofa Dziewięckiego

W minioną sobotę Opera Śląska rozpoczęła obchody jubileuszu swojego 70-lecia. Wtedy też prezydent Damian Bartyla wręczył dyrygentowi Krzysztofowi Dziewięckiemu Bytomską Nagrodę Europejską.

Byt A Verbum Nobile 078

Na zdjęciu Krzysztof Dziewięcki i prezydent Bytomia Damian Bartyla

W minioną sobotę Opera Śląska rozpoczęła obchody jubileuszu swojego 70-lecia. Wtedy też prezydent Damian Bartyla wręczył dyrygentowi Krzysztofowi Dziewięckiemu Bytomską Nagrodę Europejską.

- Mam zaszczyt wręczyć Bytomską Nagrodę Europejską osobie, która dzięki swojej działalności artystycznej rozsławia nasze miasto nie tylko w Polsce, ale w szczególności w Europie – mówił Damian Bartyla podczas uroczystości.

Krzysztof Dziewięcki pracuje jako dyrygent Opery Śląskiej i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Zadebiutował występując w 1976 w Paryżu i od tego czasu koncertował w całej Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. W 2006 roku został już wyróżniony Polską Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bytomska Nagroda Europejska, którą otrzymał teraz, jest z kolei przyznawana za zasługi w zakresie działalności proeuropejskiej – chociażby w propagowaniu pokoju i współpracy między krajami. Równocześnie to także wyróżnienie za wszelkiego rodzaju działania rozwijające miasto gospodarczo dzięki współpracy z instytucjami europejskimi i partnerami.

Wcześniej Bytomską Nagrodę Europejską otrzymali m.in. Elżbieta Bieńkowska, prof. Jan Drabina, prof. Jerzy Buzek, prof. Aleksander Sieroń czy Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt martyna janik alvaro soler

Bytomianka stworzyła teledysk Alvaro Solera!

Byt koledowanie dworzec

Kolędowanie na dworcu i koncert charytatywny w...

Byt 3p19off5n5l172r1ck31ir62jbt4ml

Noc Kupały w parku

Byt 25 wosp mos

Kasia Moś zaśpiewa na finale WOŚP [PROGRAM]

Byt wycieczka sladami pomnikow

Kaj się bawić? 16.09 - 18.09

Byt noc muzeow 2014 114

Kaj się bawić? 13.05 - 19.05

Byt dextral becek

HartOFFanie Teatrem już w najbliższy czwartek...