BPK nagrodzone za kurtyny

Bytomskie wodociągi mają powód do dumy. Spółka została wyróżniona za akcje społeczno-informacyjne, których elementem były popularne kurtyny wodne.

Byt kurtyna wodna

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne jest firmą o znaczeniu strategicznym dla miasta, lecz zapewne niewielu mieszkańców wie czym się zajmuje. Główny przedmiot jej działalności nie jest zbyt eksponowany, ponieważ jest... ukryty pod ziemią. BPK zarządza bowiem siecią wodociągową i kanalizacyjną, która biegnie pod ulicami, poza zasięgiem naszego wzroku. Ponadto prowadzi dwie oczyszczalnie ścieków oraz wysypisko śmieci.

Mieszkańcy mogą poznać działalność BPK, gdy w gorące dni na Rynku i ul. Dworcowej spółka rozstawia kurtyny wodne. Pracownicy spółki skonstruowali je w taki sposób, że zużywają minimalną ilość wody (ok. 1 m3/dzień), a jednocześnie zapewniają orzeźwiającą mgiełkę, która jest na tyle delikatna, że nie przemoczy ubrania. W upały kurtyny są wręcz oblegane przez bytomian, dostarczając im nie tylko upragnionego chłodu, ale także radości. Właśnie za akcje z kurtynami BPK otrzymało wyróżnienie w konkursie "Kryształy PR-u" w kategorii "najlepsza kampania promocyjno-informacyjna spółki samorządowej". Firma w tym roku znów będzie ustawiać kurtyny w najcieplejsze dni. Już w ostatni weekend można się było już pod nimi schłodzić, gdy na Rynku odbywał się pokaz pojazdów militarnych, a z nieba lał się żar.

Zarząd BPK nie chce poprzestać na samych kurtynach. Rozważany jest montaż na Rynku i ul. Dworcowej eleganckich poidełek, z których będzie można zaczerpnąć wody. Takowe urządzenia można już spotkać m.in. w Katowicach oraz w Rybniku. Prezes BPK przekonuje, że dzięki poczynionym modernizacjom sieci wodociągowej woda w Bytomiu jest wysokiej jakości i nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. Za pomocą poidełek chce przekonać do tego mieszkańców.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samochody Elektryczne BPK

Trzy samochody elektryczne w BPK

BPK zdjęcie główne 25 01 2022

BPK ostrzega: Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów

The man looks at the faucet pipes valve pressure meter

Idzie zima, apel BPK: zabezpiecz wodomierz przed zmrożeniem

SMS 2 1

Z SMS od BPK nigdy nie zaskoczy Cię przerwa w dostawie wody

Bytomski2 1374940700

"Polewaczki" i kurtyny wodne w Bytomiu

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach