Jubileusz 95-lecia Polonii Bytom

Rok 2015 to wyjątkowy czas dla zawodników, kibiców oraz sympatyków Polonii Bytom. 95 lat temu, 4 stycznia 1920 roku Polski Komisariat Plebiscytowy powołał drużynę do życia, by już miesiąc później piłkarze rozegrali swój pierwszy mecz z Pogonią Katowice.

Byt zaproszenie polonia

Historia niebiesko-czerwonych to pasmo wspaniałych zwycięstw jak również walka o pozycję na arenie piłkarskiej. Dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Polski w latach 1954 i 1962 to najjaśniejsze punkty w historii drużyny, a sezon 1964/1965 stanowił czas największych sukcesów międzynarodowych z udziałem Polonii. Warto wspomnieć rozgrywki o Puchar Intertoto zakończone uzyskaniem przez Polonię zaszczytnego pierwszego miejsca, jak również zwycięstwo z drużyną New Yorkers, kiedy to niebiesko-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w całej lidze. Sukces ten pozwolił na wzięcie udziału w walce o Puchar Ameryki – Polonia Bytom pokonała wtedy Duklę Praga, która od 3 lat nieprzerwanie broniła pucharu.

W późniejszym okresie Polonia zaliczyła spadek formy. Aż 21 lat czekała na ponowny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 2006/2007 bytomianie zajęli 3 miejsce w II lidze i znaleźli się w kręgu najlepszych zespołów w Polsce. Kolejne lata stanowiły dla drużyny trudny czas pełen wzlotów i upadków. Ostatecznie niebiesko-czerwoni pozostają w Trzeciej Lidze Opolsko-Śląskiej. Już w środę 17.06 Polonia Bytom spotka się w barażach z zawodnikami Warty Poznań – zwycięstwo zapewni Polonii powrót do rozgrywek w II lidze.

Niezależnie od wyniku nadchodzącego meczu warto spojrzeć wstecz na 95 lat bogatej historii drużyny i uczcić ją podczas obchodów jubileuszu 95-lecia Polonii Bytom w weekend 20 i 21 czerwca.

W pierwszy dzień obchodów na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka uczestnicy zobaczą młodych piłkarzy podczas turnieju szkół podstawowych oraz gimnazjalnych jak również wezmą udział w pikniku rodzinnym. O godzinie 19 niebiesko-czerwoni rozegrają mecz towarzyski z Duklą Praga – zapowiada się prawdziwe widowisko oraz sentymentalna podróż do przeszłości.

Drugi dzień obchodów zaplanowany jest na terenie Armada Golf Club, gdzie oprócz festynu rodzinnego uczestnicy obchodów będą mogli zobaczyć niezwykłe zmagania w turnieju piłkarze vs golfiści.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich sympatyków Polonii Bytom wraz z rodzinami aby w atmosferze sportowych emocji uczcić 95 lat historii klubu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt mistrz hokeistki pb

Hokej: mistrzostwo wróciło do Bytomia! To był...

Byt polonia zagiel

II liga: Trzeciak zostanie w Polonii? Dostał...

Byt polonia lodowisko

Hokej: sensacja była tak blisko

Byt 10420363 839500749455170 1994880465269896775 n

Sprawiedliwe stypendia

Hokej: na starcie dwucyfrowa porażka Polonii...

Kolejny awans Polonii. Szombierki na remis w lidze

Bytomski4 mg 4996

Trzech nowych zawodników w szeregach Polonii