Szombierki Rally Sprint w nowym miejscu

djembed

Rajdy samochodowe w Szombierkach nabierają coraz większego rozmachu. Czwarta edycja SRS odbędzie się nie w jednej, lecz w dwóch lokalizacjach.

Byt szombierki rally cup

Impreza Szombierki Rally Sprint już na dobre zadomowiła się w naszym mieście. Za każdym razem przyciąga niemałą grupę kibiców spragnionych motoryzacyjnego widowiska. A jest co oglądać. W zawodach bierze udział kilkadziesiąt ekip w sześciu klasach (w tym osobne klasy dla aut RWD oraz Fiatów Cinquecento i Seicento), dzięki czemu publiczność ma gwarancję kilku godzin efektownych przejazdów. Oprócz tego organizatorzy zawsze zapewniają dodatkowe atrakcje. W tej edycji będą to: Drift Show w wykonaniu Auto Serwis Oriwol (Oriwol Autosport), pokazy zabytkowych i wyścigowych pojazdów, przejazdy nietuzinkowych samochodów funkcyjnych, symulator jazdy, konkursy, gokarty, pokaz ratownictwa medycznego, kurs pierwszej pomocy, możliwość przejazdu na prawym fotelu w prawdziwym samochodzie rajdowym tzw. Co-Drive lub Drift Taxi, darmowy wstęp do Parku Maszyn oraz oprawę muzyczną zapewnioną przez DJ’a oraz konferansjera. Oczywiście dla kibiców przygotowano bezpieczne miejsca do obserwowania zawodów, a także strefę z grillem i napojami dla spragnionych lub zgłodniałych.

Tradycyjnie SRS odbędzie się na terenie stadionu Szombierek Bytom, lecz w tej edycji impreza będzie miała miejsce również na dawnej giełdzie towarowej przy ul. Zabrzańskiej, gdzie przygotowano drugą trasę. Dawniej mieścił się tam stadion, po którym do dziś pozostały trybuny, skąd widzowie bedą mogli obserwować zmagania zawodników. Pierwszy odcinek specjalny będzie mieć długość 2,3 km, natomiast drugi 1,2 km.

4. Szombierki Rally Sprint odbędzie się w najbliższą niedzielę (28 czerwca) w godzinach od 7:00 do 16:00. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie www.motorsport.bytom.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 szombierki rally sprint1

Pędzikiem po stadionie [FOTO i VIDEO]

3 edycja Szombierki Rally Sprint [zdjęcia i video]

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem

Turniej eliminacyjny, Zabrze

Wielki finał turnieju na Stadionie Śląskim

Byt d DSC 4683

Judocy opanowali Bytom. Przyjechało ich prawie...

Byt 162885172 2951496211745710 3725237868956232335 n

Hokej. Powrotu na lód nie będzie. Polonia Bytom...

Byt p1e6tifhai53411d3var1jlbmj87

Kibice wybrali patronów lodowiska. To legendy...