Zagrali dla elektrociepłowni [ZDJĘCIA]

Pomimo ciemnych chmur wiszących nad miastem na ul. Rycerskiej zebrali się zwolennicy rewitalizacji Elektrociepłowni Szombierki. Koncert dla nich dali Enigma/Reprezentant i Marek "Makaron" Motyka.

Koncert był elementem akcji prowadzonej przez stowarzyszenie MDM Miasto dla Mieszkańców. Od kilku tygodni organizacja zbiera podpisy pod petycją o ratunek dla zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki. Dotąd podpisało się pod nią ponad 6 tysięcy osób, nie tylko z samego Bytomia, ale z całej Polski, a nawet z zagranicy. Więcej na ten temat pisaliśmy w pierwszej połowie czerwca.

Wcześniej w celu zwrócenia uwagi na brak konkretnych decyzji właściciela i samorządu w sprawie rewitalizacji zabytkowego kompleksu MDM zorganizowało happening "Nicnierobienie pod EC Szombierki", w trakcie którego uczestnicy w Święto Pracy oddawali się lenistwu w cieniu 120-metrowych kominów zakładu. Leżakowali, grali w piłkę, piknikowali... Kolejną formą manifestu była dzisiejsza impreza na ulicy Rycerskiej. Oprócz koncertu bytomskich artystów stowarzyszenie rozwinęło Zwój Kreatywnych Pomysłów dla EC Szombierki, na którym zbierało sugestie mieszkańców jakie nowe funkcje powinna otrzymać. Ponadto do petycji dopisało się kolejnych kilkadziesiąt osób.

MDM będzie kontynuować akcję zbierania podpisów do połowy lipca. Następnie podliczy wszystkie karty i przekaże je adresatom petycji: koncernowi Fortum, samorządom miasta i województwa oraz Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon