Najlepsze filmowe lokacje w Bytomiu

W Galerii na Poziomie w Agorze można oglądać najciekawsze lokacje filmowe zgłoszone do konkursu "Kartka do producenta". W poniedziałek odbędzie się wernisaż wystawy konkursowej.

Byt A1 wystawa07 2015 2

"Kartka do producenta" jest konkursem fotograficznym odbywającym się w ramach jedynego w Europie festiwalu producentów filmowych - REGIOFUN - odbywającego się co roku w Katowicach. Zadaniem uczestników jest przedstawienie na zdjęciach miejsc w województwie śląskim, które posiadają filmowy potencjał. Organizatorzy chcą w ten sposób pokazać producentom odwiedzającym festiwal, że w naszym regionie można nakręcić niemal każdy film; od klasycznego romansu, po futurystyczne science-fiction.

Konkurs odbywa się już piąty raz. Z tego względu postanowiono stworzyć wystawę, która będzie podsumowywać dotychczasowe edycje, poprzez prezentowanie nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć. Od kwietnia objeżdża całe województwo. Dotąd była eksponowana już m.in. w Cieszynie, Gliwicach i Tychach. W bytomskiej Agorze wystawa została poszerzona o fotografie, które nie uzyskały żadnych nagród w konkursie, ale zostały uznane przez organizatorów za warte pokazania.

Wernisaż wystawy w Galerii na Poziomie (3. piętro Agory) odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca o 18:00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca miesiąca.

Równocześnie trwa nabór do kolejnej edycji konkursu "Kartka do producenta". Zdjęcia można nadsyłać jeszcze do 20 września. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie festiwalu REGIOFUN.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt bytomsiepodoba

Bytom im się podoba!

Byt przerwa na bytom

80 darmowych wejściówek... codziennie!

Byt obserwatorium agora

"Oberwatorium" w Agorze

Mężczyźni z węgla w Agorze Bytom

Bohaterowie w obiektywie – zobacz wyjątkową...

Bytomski5 wystawa 1

Dziecięce historie w Galerii na Poziomie

Bytomski4 Agora Bytom wystawa

Wystawa w Galerii na Poziomie