Letnie wycieczki po Bytomiu [PROGRAM]

Nie masz w tym roku planów wakacyjnych? Nic nie szkodzi! Wydział Promocji i Kontaktów z Mediami Urzędu Miejskiego przygotował interesującą ofertę – wycieczki z przewodnikiem po niedostępnych na co dzień obiektach Bytomia. Pierwsza już w najbliższą sobotę.

Byt odkryj btm z przewodnikiem

Cykl letnich wycieczek kierowany jest nie tylko do osób przyjezdnych, ale także do mieszkańców, którzy na co dzień nie mają możliwości samodzielnego zobaczenia niektórych miejsc w naszym mieście. Podczas organizowanych przez cały lipiec i sierpień spotkań z przewodnikiem będzie można poznać lepiej historię i architekturę Bytomia.

- Nasza propozycja wycieczek zainteresuje nie tylko turystów, którzy odwiedzą nasze miasto po raz pierwszy, ale też mieszkańców Bytomia, bo przecież nie często nadarza się okazja, by np. zobaczyć panoramę miasta z wieży zabytkowego kościoła, wieży ciśnień czy dachu jednej ze szkół – potwierdza Aleksandra Szatkowska, Naczelnik Wydziału Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami.

Każdy, kto chce wziąć udział w tego rodzaju wycieczce, musi wysłać maila o tytule „wycieczka po Bytomiu” na adres: promo@um.bytom.pl lub zgłosić się do Biura Promocji Bytomia. Organizatorzy przewidują maksymalnie 40 miejsc na każdą z nich, a koszt udziału w pojedynczym spotkaniu wyniesie 5 zł (opłata za przewodnika).

Zapisy na wycieczki już ruszyły, a najbliższą zaplanowano na 11 lipca. Zwiedzający poznają na niej pochodzące z II wojny światowej i współczesne obiekty militarne – wejdą m.in. do schronu przeciwlotniczego przy placu Akademickim.

Tydzień później, 18 lipca, będzie można poznać miasto z przełomu XIX i XX wieku. Tego dnia uczestnicy będą także podziwiać panoramy Bytomia z wieży kościoła św. Trójcy, gmachu dawnej poczty przy ul. Piekarskiej czy budynku Sądu Rejonowego. Zapisy na tę wycieczkę przyjmowane będą do 13 lipca.

Ostatnie lipcowe spotkanie, (25 lipca, zapisy przyjmowane do 20.), poświęcone zostanie średniowiecznym pozostałościom starego miasta. Uczestników oprowadzi przewodnik PTTK, który przybliży im w szczególności historię kościoła p.w. św. Ducha przy ul. Krakowskiej z zachowanymi organami firmy Ed. Horn Breslau z 1875, wnętrze kościoła św. Wojciecha na placu Klasztornym, a także ślady obwarowań miejskich.

Projekt zwiedzania miasta z przewodnikiem będzie kontynuowany w sierpniu. Wiadomo już, że wycieczki obejmą m.in. zwiedzanie Suchogórskiego Labiryntu Skalnego, krypty Donnersmarcków, wieży kościoła mariackiego czy pierwszego w Polsce loftu.

Program

11 lipca, zbiórka o 10:00 przed Rynkiem 7
W planie m.in. wejście do schronu przeciwlotniczego na pl. Akademickim.
Zapisy od 6 lipca.

18 lipca, zbiórka o 10:00 przed Rynkiem 7
W planie m.in. oglądanie panoramy Bytomia z wieży kościoła św. Trójcy, gmachu dawnej poczty przy ul. Piekarskiej, budynku Sądu Rejonowego.
Zapisy od 13 lipca.

25 lipca, zbiórka o 10:00 przed Rynkiem 7
W planie m.in. zwiedzanie wnętrz kościołów św. Ducha i św. Wojciecha, pozostałości murów miejskich.
Zapisy od 20 lipca.

1 sierpnia, zbiórka o 8:30 w holu dworca PKP
W planie m.in. przejazd wąskotorówką, zwiedzanie Suchogórskiego Labiryntu Skalnego i wyrobiska dolomitowego.
Zapisy od 27 lipca.

8 sierpnia, zbiórka o 10:00 przed Rynkiem 7
W planie m.in. oglądanie panoramy Bytomia z dachu technikum budowlanego, zwiedzanie wnętrza wieży ciśnień, Bolko Loftu i kościoła św. Barbary.
Zapisy od 3 sierpnia.

22 sierpnia, zbiórka o 10:00 przed Rynkiem 7
W planie m.in. zwiedzanie krypty Donnersmarcków, wieży kościoła Wniebowzięcia Najświętrzej Maryi Panny.
Zapisy od 17 sierpnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt wycieczka murarska

Tłumy zwiedzały Bytom

Byt wycieczka 011

Wybierz się na wycieczkę po Bytomiu!

Byt p19v7tqdk35e1ughudr1shfja74

Tajemnica willi Rittera i Danielsena

Ruch Radzionków Widzew Łódź 1998

Oto legendarna drużyna Ruchu Radzionków

Byt cyfrowa biblioteka bytomskiej architektury

Baza bytomskich zabytków urośnie ponad dwukrotnie!

Byt swiecenie pokarmow rozbark

Będą święcić pokarmy w strojach rozbarskich

Byt witraze willa mokrossa

Witraże w willi Wilhelma Mokrossa