Muzyczna podróż po świecie

Poznaj muzyczne strony globu nie ruszając się z Bytomia. Dziś na Muszli Koncertowej w parku rusza cykl koncertów "Muzyka narodów".

Byt hagada

Lipcowe i sierpniowe niedziele w Bytomiu, wypełniać będzie muzyka wybitnych kompozytorów z różnych części świata. Publiczność wysłucha kompozycji nawiązujących do takich krajów, jak: Austria, Irlandia, Hiszpania, Czechy, Węgry czy Argentyna. Przewodnikiem tej muzycznej podróży jest tenor Opery Śląskiej, Juliusz Ursyn Niemcewicz. W programie znajdziemy zarówno muzykę dawną, jak i współczesną. Nie zabraknie też folkowych inspiracji muzyką celtycką czy klezmerską.

W tę niedzielę cykl zostanie zainaugurowany przez 8-osobowy zespół Hagada grający muzykę tradycyjną i religijne utwory czerpiące z żydowskich modlitw. Tego dnia ze sceny popłyną m.in. utwory zaczerpnięte z dzieł cadyka Nachmana z Bracławia, który niegdyś nauczał mówiąc: „Chodźcie, pokażę wam nową drogę do Boga. Nie przez mowę, ale przez śpiew. Będziemy śpiewali i niebo nas zrozumie”. Koncert rozpocznie się o 16:00 w Parku Kachla na Muszli Koncertowej.

W przyszłą niedzielę na scenie wystąpią tenor Juliusz Ursyn Niemcewicz wraz z pianistą, Wojciechem Styszem. Tematem przewodnim koncertu będzie twórczość operetkowa i musicalowa.

fot. zespół Hagada

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon