Polonia sprawdzała się w Niemczech

Pierwszy mecz w II lidze zbliża się wielkimi krokami. Na razie niewiele wskazuje na to, że Polonia dokona kolejnych wzmocnień. Dlatego zespół wyjechał na krótko do Niemiec, aby tam szlifować formę na finiszu letnich przygotowań.

Od ostatniego czasu niewiele zmieniło się w klubie z Olimpijskiej. Jedynymi wzmocnieniami po awansie do II ligi wciąż są Sebastian Pączko, Andrzej Wiśniewski i Kamil Zalewski. W najbliższych dniach powinno wyjaśnić się, kto ewentualnie poszerzy te nieliczne grono.

Niebiesko-czerwoni w ostatnich dniach przebywali w Niemczech. Tam sprawdzali się na tle zespołów z niższych lig. Na pierwszy ogień poszła drużyna Hallescher FC, która gra w trzeciej lidze niemieckiej.

Do przerwy podopieczni Jacka Trzeciaka remisowali 1:1, a bramkę w 15. minucie strzelił Sebastian Pączko. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Niemcy wygrali 4:2, a drugą bramkę dla Polonii strzelił Patryk Stefański.

W kolejnym sparingu bytomianie zeszli o szczebel niżej, bo zmierzyli się z IV-ligową Germanią Halberstadt. Tym razem padł wynik 3:3, a dorobkiem bramkowym Polonii podzielili się Michał Zieliński, Patryk Stefański oraz Dawid Cempa.

Beniaminek II ligi rozegra jeszcze jeden sparing. 25 lipca bytomscy piłkarze zagrają z Ruchem Zdzieszowice. Potem będzie start rozgrywek ligowych. Pierwszy mecz odbędzie się w Bytomiu o godzinie 18, a rywalem Polonii będzie Stal Mielec.