Kronika Policyjna: 24 lipca [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji informuje.

Zlikwidowano 5 nielegalnych podłączeń prądu

Policjanci z komisariatu III wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 5 mieszkaniach. Sprawcom grozi kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policnatami z komisariatu przy ul. Rostka przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Podgórnej, Siennej, Głowackiego i Cyryla i Metodego. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 5 przypadków podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Nastolatek porażony prądem z trakcji elektrycznej

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj po południu na torach kolejowych przy ulicy Wróblewskiego. 16-letni chłopak został porażony prądem z trakcji elektrycznej i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają bytomscy śledczy.

Kilka minut po godzinie 17:00 na torach kolejowych przy ulicy Wróblewskiego doszło do nieszczęśliwego wypadku. Trzech nastolatków prawdopodobnie usiłowało dokonać kradzieży złomu z pociągu towarowego relacji Kędzierzyn-Koźle - Kraków Nowa Huta, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Jeden z nich został porażony prądem z trakcji elektrycznej. W stanie bezpośrednio zagrażającym życiu przewieziono go do szpitala. Teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają bytomscy śledczy.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji obywatela

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowej Toyoty. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów dzięki informacji przekazanej przez obywatela. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

Wczoraj policjanci z bytomskiej drogówki wspólnie z stróżami prawa z komisariatu w Szombierkach zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. 57-latek wpadł w ręce mundurowych dzięki informacji przekazanej przez obywatela. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Amatorowi "jazdy na podwójnym gazie" zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Gromadził materiały wybuchowe

Bytomscy policjanci zabezpieczyli w okolicach ulicy Sosnowej 23 pociski artyleryjskie oraz granaty ręczne, pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Mundurowi zatrzymali również mężczyznę, który gromadził niebezpieczne niewybuchy. Teraz grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Stroszku zostali poinformowani przez leśniczego, że w okolicach ulicy Sosnowej pewien mężczyzna ukrywa niewybuchy. Przybyli na miejsce stróże prawa znaleźli 23 granaty ręczne oraz pociski artyleryjskie pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a do działań przystąpili pirotechnicy. Po około 4 godzinach niewybuchy przewieziono na poligon w Pszczynie. Policjanci zatrzymali 22-latka, który je gromadził. W toku przeszukania jego mieszkania śledczy odnaleźli także liczne zapalniki wojskowe oraz części granatów i pocisków moździerzowych. O losie bytomianina zdecyduje sąd. Za posiadanie i gromadzenie materiałów wybuchowych może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy w rękach policjantów

Kolejne "lewe" papierosy trafiły w ręce bytomskich policjantów. Stróże prawa, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiej Służby Celnej, przejęli 1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę zabezpieczono na targowisku przy ulicy Wałowej.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiej Służby Celnej, przejęli 1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli towar podczas kontroli prowadzonej na targowisku przy ulicy Wałowej. Czarnorynkową wartość kontrabandy oszacowano na prawie 14 tysięcy złotych. Skarb Państwa mógł stracić 30 tysięcy złotych tytułem niezapłaconego podatku akcyzowego. Policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci przejęli podrobioną odzież

Policjanci z Bytomianin przejęli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi największych światowych marek. Przedstawiciele producentów wartość strat wstępnie ocenili na około 5 tysięcy złotych. Właścicielowi sklepu handlującemu nielegalnym towarem może grozić kara do 2 lat więzienia.

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z butików na terenie miasta sprzedawana jest podrobiona odzież i galanteria największych światowych marek. Przedwczoraj stróże prawa zabezpieczyli nielegalne ubrania i galanterię. Jak wstępnie szacują śledczy, łączna wartość strat dla producentów znanych wyrobów wynosi około 5 tysięcy złotych. Teraz właścicielowi sklepu może grozić kara nawet do 2 lat więzienia.

Naruszył nietykalność cielesną strażnika miejskiego

Stróże prawa z komisariatu w Miechowicach zatrzymali 38-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Straży Miejskiej. Teraz grozi mu do 3 lat za kratkami.

W minioną niedzielę funkcjonariusze bytomskiej Straży Miejskiej podjęli interwencję wobec mężczyzny spożywającego alkohol przy Placu Jana. W trakcie czynności legitymowania 38-latek zaatakował strażnika uderzając go kilkakrotnie pięścią w głowę. Napastnik został zatrzymany przez policjantów z komisariatu I. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Straży Miejskiej grozi mu do 3 lat więzienia.

Złodziej poszukiwany sądowym nakazem

27-latka podejrzanego o kradzież artykułów chemicznych i spożywczych o wartości prawie 700 złotych zatrzymali policjanci z komisariatu przy ul. Rostka. Złodziej był poszukiwany sądowym nakazem doprowadzenia i trafił do aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek policjanci z komisariatu III zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych i chemicznych o wartości prawie 700 zł. na szkodę jednego ze sklepów znajdujących się w centrum miasta. 27-latek został ujęty przez pracowników ochrony dzięki zapisowi z monitoringu. W toku czynności okazało się, że mieszkaniec Bytomia jest poszukiwany sądowym nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 39 323130

Kronika Policyjna: 18 stycznia [przegląd]

Byt 39 318789

Kronika Policyjna: 18 grudnia [przegląd]

Byt 39 315448

Kronika Policyjna: 24 listopada [przegląd]

Byt 39 309281

Kronika Policyjna: 19 października [przegląd]

Byt 39 307798

Kronika Policyjna: 8 października [przegląd]

Byt 39 300995

Kronika Policyjna: 28 sierpnia [przegląd]

Byt 39 293491

Kronika Policyjna: 4 lipca [przegląd]