Kino plenerowe na Rynku [REPERTUAR]

Już w sierpniu rusza kolejna edycja bytomskiego kina plenerowego. BCKino, tym razem „z przymrużeniem oka”, w każdy piątek zaprezentuje nam najlepsze amerykańskie i francuskie komedie. Na pierwszej widzimy się już 7 sierpnia na Rynku.

Byt kino pod krystyna neon nowe zycie 074

W każdy sierpniowy piątek o godzinie 21:15 „BCKino z przymrużeniem oka” zaprasza na komediowe seanse. Pierwszy pokaz, filmu „Wielkie Wesele” w reżyserii Justina Zackhama, zobaczymy już 7 sierpnia o godzinie 21:15. W kolejne piątki wyświetlone zostaną także francuskie: „Spódnice w górę!” (14 sierpnia), „Wspaniała” (21 sierpnia) i „Za jakie grzechy, dobry Boże?” (28 sierpnia).

Tegoroczna edycja bytomskiego kina pod chmurką jest już ósmą odsłoną akcji. Filmy wyświetlane były w różnorodnych miejscach – od placu Sobieskiego, przez ulicę Jainty, po okolice Szybu Krystyna. W tym roku po raz kolejny BCKino plenerowe powróciło bytomski Rynek.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają miejsca siedzące. Szczegółowy repertuar można znaleźć poniżej:

7 sierpnia, godz. 21.15

„Wielkie wesele” - komedia USA z 2013 roku w gwiazdorskiej obsadzie. Reżyseria Justin Zackham. Czas trwania: 89 minut.

Robert De Niro, Diane Keaton, Robin Williams, Susan Sarandon, Katherine Heigl jako członkowie patchworkowej rodziny będą próbowali odnaleźć wspólny język podczas uroczystości rodzinnej. Elliei Don rozwiedli się przed laty. Spotykają się na ślubie adoptowanego syna, Alejandra, na którym ma gościć też jego biologiczna matka. Dla dobra chłopaka nieznoszący się Ellie i Don udają kochające się małżeństwo, co powoduje sporo zabawnych sytuacji...

14 sierpnia, godz. 21.15

„Spódnice w górę!” – komedia Francja, 2014; reż.: Audrey Dana; obsada: Vanessa Paradis, Isabelle Adjani, Laetitia Casta, Audrey Fleurot, Sylvie Testud; czas trwania: 116 minut.

Francuskie kobiety są zmienne jak pogoda w Paryżu. Jedenaście kobiet, z których każda jest inna, każda czego innego doświadczyła i o czym innym marzy. Szalone romanse, burzliwe rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń, seks i plotki.

21 sierpnia, godz. 21.15

„Wspaniała” – komedia Francja, 2012; reż.: Regis Roinsard; obsada: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Melanie Bernier; czas trwania: 111 minut.

Przenieść się w szalony i kolorowy świat lat 50! 21-letnia Rose marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny to... praca sekretarki. A dlaczego by nie zostać najszybciej piszącą dziewczyną w Ameryce?
Film „Wspaniała” określany jest jako „Amelia” w świecie „Mad Mena”.

28 sierpnia, godz. 21.15

„Za jakie grzechy, dobry Boże?” – komedia Francja, 2014; reż.: Philippe de Chauveron; obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel, Julia Piaton, Emilie Caen, Elodie Fontan; czas trwania: 97 minut.

Największy francuski przebój 2014 roku. Komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i chłopak z serca Czarnej Afryki?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Plenerowe bckino na rynku

Wystartowało kino letnie. Pokazy też w dzielnicach

Byt kino plenerowe w parku

Muzyka filmowa i kino samochodowe. Ruszają...

Byt kino bytom rynek

Kino w muszli i na szczycie budynku

Jerzy Engelking

Leszek Engelking był wierny polszczyźnie

Hala warsztatów naprawczych GKW

Własnoręcznie remontuje budynek dawnej wąskotorówki

Koncert dla Ukrainy w Bytomskim Centrum Kultury

Solidarność z Ukrainą w Bytomskim Centrum Kultury

Ballada o śpiącym lwie, książka

Rozmowa z autorką książki "Ballada o śpiącym lwie"