Hokej: nowy trener, nowe nazwiska i ciężka praca

Do nowego sezonu jeszcze daleko, ale to nie zwalnia bytomskich hokeistów od ciężkiej pracy. Rozpoczęli ją na zgrupowaniu na Mazurach, gdzie przy okazji poznali nowego trenera. Został nim dobrze znany w naszym mieście Dariusz Jędrzejczyk.

Jędrzejczyk od wielu lat pracuje z młodymi hokeistami Polonii Bytom. Sam w przeszłości był zawodnikiem tego klubu, a w pracy z seniorami doświadczenie zdobywał będąc asystentem Mieczysława Nahunki oraz Zbigniewa Bryjaka.

Nowy szkoleniowiec zatem świetnie zna warunki panujące przy ulicy Pułaskiego. Kokosów tutaj nie ma, trzon zespołu stanowią wychowankowie, ale nikt nie ucieka przed ciężką pracą, która właśnie się rozpoczęła.

Na początek bytomscy hokeiści wyjechali na 8-dniowy obóz na Mazurach. W Bytomiu zostali jedynie kontuzjowani Artur Wieczorek, Paweł Doroszewski i Tomasz Zdanowicz. Natomiast 20-osobową kadrę stanowili:

Dominik Kraus, Sebastian Owczarek, Bartłomiej Stępień, Kamil Falkenhagen, Rafał Orłowski, Sebastian Kłaczyński, Błażej Salamon, Marcin Słodczyk, Paweł Bajon, Marcin Mazur, Łukasz Dybaś, Łukasz Krzemień, Dawid Mazur, Tomasz Wcisło, Grzegorz Martyniak, Szymon Mularczyk, Iwo Sroka, Marcin Frączek, Michał Działo, Filip Uherek.

Jak widać, w porównaniu do poprzedniego sezonu jest kilka nowych nazwisk. Krzemień i Falkenhagen to wychowankowie Polonii, a ostatnio grali w SMS Sosnowiec. Marcin i Dawid Mazurowie także wracają do bytomskiego klubu po dłuższej przerwie. Natomiast Frączek i Działo ostatnio reprezentowali Naprzód Janów, a Uherek grał dla HC GKS Katowice.

Kogo zabraknie w popularnej "Stodole"? Przede wszystkim obcokrajowców, którzy stanowili o sile drużyny. Mykyta Bucenko wyjechał na Ukrainę, gdzie trafił do Donbasu Donieck. Witalij Andrejkiw porozumiał się z JKH GKS Jastrzębie, a Dmytro Demjaniuk szuka klubu. Ponadto Karol Wąsiński przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec.

W najbliższych tygodniach zapewne dojdzie jeszcze kilku graczy, bo Polonia prowadzi negocjacje z kilkoma hokeistami. Zagadką jednak jest, w której lidze zobaczymy nasz zespół. Wiele tutaj zależy od władz PHL, które będą przyznawać licencje. Pierwsze decyzje miały zapaść 24 lipca, ale termin ten już dawno minął i nadal nikt nie wie, kto będzie grał na hokejowej ekstraklasie.

"Zielony stolik" na razie lepiej zostawić na boku. Podopieczni Jędrzejczyka w tym tygodniu zaczęli treningi na lodzie. Natomiast lada moment zaczną rywalizację w sparingach. Polonia dwa razy będzie mierzyć się z Zagłębiem Sosnowiec (31.07 i 12.08), Naprzodem Janów (7.08, 18.08), SK Karwiną (14.08 i 18.08) oraz Orlikiem Opole (25.08 i 28.08).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt polonia lodowisko

Hokej: wielkie zbrojenie przed nowym sezonem

Byt mistrz hokeistki pb

Hokej: mistrzostwo wróciło do Bytomia! To był...

Byt polonia tychy

Hokej: trzy mecze i po wszystkim. Wstydu jednak...

Byt polonia lodowisko

Hokej: Polonia już pewna fazy play-off

Byt polonia lodowisko

Hokej: pięć zwycięstw z rzędu

Byt polonia lodowisko

Hokej: dwa horrory i są pierwsze punkty!

Polonia Bytom wciąż bez zwycięstwa w Polskiej...