Sąsiedzi z Mickiewicza będą imprezować

W sobotę mieszkańcy ulicy Mickiewicza organizują wspólny festyn. Będzie można zabawić się i podyskutować o planowanych zmianach na ulicy.

Byt festyn mickiewicza

Ulica Mickiewicza jest szczególna. Nie tylko ze względu na ciekawą historię i piękne, zabytkowe kamienice. To jedna z niewielu ulic w Bytomiu, gdzie sąsiedzi zaczęli wspólnie działać, żeby zmienić na lepsze swoje otoczenie. Razem odnawiają podwórka, dbają o zieleńce przed budynkami, a jak jest okazja, to też czasem się bawią.

Taka okazja nadarzy się już jutro. Stowarzyszenie Inicjatywa Ulicy Mickiewicza po raz kolejny organizuje Festyn Sąsiedzki. W podwórzu pomiędzy ulicami Mickiewicza, Prusa, Orląt Lwowskich i Oświęcimską odbędzie się śniadanie na trawie przy herbacie i grillu. Późne śniadanie, bo zacznie się o godzinie 12:00. Oprócz wspólnego konsumowania podczas festynu będą miały miejsce warsztaty z architektami z Pronobis Studio wokół projektu przebudowy ulicy zgłoszonej do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, a ponadto dla najmłodszych przygotowano gry, zabawy i konkurs. Przyjść może każdy, nie tylko mieszkańcy samego Mickiewicza.

Więcej informacji o festynie można znaleźć na stronie Inicjatywy Ulicy Mickiewicza na Facebooku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt mickiewicza szynol

Ruszyły przebudowy ul. Mickiewicza i Szynola

Byt waskotorowka senda

Wąskotorówka jeszcze pojeździ! [ROZKŁAD WRZESIEŃ]

Byt 1lo bytom

"Smoleniacy" pokażą swoje talenty

Byt wosp miechowice

Miechowice też zagrają dla WOŚP

Byt wycieczka

Kaj się bawić? 09.10 - 15.10

Byt party

Kaj się bawić? 24.07 - 30.07

Byt 3p19lgn5jmk15ik7m41p3ori2p377

Noc Muzeów znów przyciągnęła tłumy